Strūžānos notika Rēzeknes novada Lego Robotu turnīrs

Jauniešiem

Izpildīt komandas, precīzi veikt uzdevumus, klausīt sava „saimnieka” rokai – to visu ir iemācījušies roboti, kurus „trenē” skolēni un skolotāji. Ne visai vieglā darba, kas balstīts uz pamatīgām zināšanām un mūsdienu tehnoloģiju pārvaldamību, rezultātu varējām vērot Rēzeknes novada Lego robotikas turnīrā, kas otro gadu pēc kārtas notika Strūžānu kultūras namā 22.martā.
Turnīrā šogad piedalījās komandas no ARPC „Zeimuļs” (treneris Edmunds Kadakovskis), Gaigalavas pamatskolas (tr. Ineta Kruste), Gulbenes novada valsts ģimnāzijas (tr. Dzintars Ziediņš), Ilzeskalna pagasta jauniešu centra „Iļža” (tr. Jānis Šaudiņš), Jāņa Eglīša Preiļu valsts ģimnāzijas (tr. Juris Erts), Jaunstrūžānu pamatskolas (tr. Ivars Igaunis), Kaunatas vidusskolas (tr. Evita Kairiša), Ludzas novada BJC (tr. Edmunds Kadakovskis), Maltas vidusskolas (tr. Jānis Šaudiņš) Nautrēnu vidusskolas (tr. Ivars Igaunis) un Viļānu vidusskolas (tr. Andris Stafeckis) ar gandrīz piecdesmit dalībniekiem.
Mēroties spēkiem nācās Līnijsekošanā ( pirmajā un otrajā disciplīnā), kā arī Sumo.
Pēc saspringtas cīņas vairāk nekā četru stundu garumā tika apkopoti rezultāti visās disciplīnās. Līnijsekošanā pirmajā disciplīnā labāko rezultātu uzrādīja Ričards Koniševskis (Kaunatas vidusskola), otrais labākai bija Maria Vaļuma-Talkiu (Kaunatas vidusskola), bet trešajā vietā ierindojās Gustavs Grīns no Nautrēnu vidusskolas.
Līnijsekošanā otrajā disciplīnā vislabāk veicās Maria Vaļuma-Talkiu no Kaunatas, otrais bija Gustavs Grīns no Nautrēniem, bet trešais labākais rezultāts Mārtiņam Ulpem no Jāņa Eglīša Preiļu valsts ģimnāzijas.
Lego Robotu Sumo cīņu 1. -5. klasēm rezultāti: 1.vietā Rolands Lesničijs (ARPC Zeimuļs), 2.vietā Daniels Antiņš (Maltas vidusskola), 3.vietā Alvis bartuļs (Ludzas novada BJC).
Lego Robotu Sumo cīņu 6.-12.klasēm rezultāti: 1.vietā Gatis Ieleja (Gulbenes novada valsts ģimnāzija), 2.vietā Juris Kursīts (gaigalavas pamatskola) un 3.vietā Hermanis Petručeņa ( Gulbenes novada valsts ģimnāzija).
Lego Robotu turnīra Sumo cīņās 1.-5. un 6.-12. klasēm 1.vietu izcīnīja Juris Kursīts (Gaigalavas pamatskola), 2.vietu -Gatis Ieleja (Gulbenes novada valsts ģimnāzija), bet 3.vietā ierindojās Rolands Lesničijs (Ludzas novada BJC).
Sacensību dalībniekus uzrunāja un ar gūtajiem panākumiem sveica Rēzeknes novada Izglītības pārvaldes vadītājs Guntars Skudra, interešu izglītības speciāliste Anita Rudziša, Jaunstrūžānu pamatskolas direktors Ivars Igaunis. Visi godalgoto vietu ieguvēji saņēma interesantas un vērtīgas balvas.
Priecājamies, ka Lego Robotikas turnīru atbalstīja arī skatītāji un robotu fani no skolām, kuras šogad vēl nebija kā dalībnieki. Redzētais un gūtie iespaidi noteikti pamudinās arī viņus apgūt aizraujošo robotu pasauli.
Paldies visiem dalībniekiem, skolotājiem, tiesnešiem, atbalstītājiem, un uz tikšanos nākošajā turnīrā!
Leokādija Razgale,
Strūžānu kultūras nama vadītāja