10. TV raidījums: Latgales pierobeža – vieta, kur sākas Eiropas Savienība!

Kultūra

“Latgales pierobeža – vieta, kur sākas Eiropas Savienība!” ir jauns un unikāls raidījumu cikls par ikdienu un notiekošo pierobežā, kā arī iedzīvotāju spējām un zināšanām kritiski vērtēt mediju saturu, par mediju pieejamību attālākajos valsts novados un speciālistu viedokli par to.
Līdz šī gada janvāra beigām Latgales reģionālā televīzija veidoja desmit raidījumus, kuru laikā žurnālistes Ausma Sprukte, Beatrise Jakobsone un Svetlana Dudarenoka devās uz Latvijas-Krievijas un Latvijas-Baltkrievijas pierobežu, lai tiktos ar Daugavpils, Krāslavas, Dagdas, Zilupes, Ludzas, Ciblas, Kārsavas, Baltinavas un Viļakas novada iedzīvotājiem, pašvaldību vadītājiem, citiem žurnālistiem, lai pārrunātu sāpīgākos jautājumus, kas saistīti ar mediju telpu, uzzinātu mediju lietošanas paradumus, gan arī kopā pildītu uzdevumus un ar to palīdzību mācītos kritiski vērtēt informāciju. Noslēdzošajā raidījumā būs uzrunāti augstāko izglītības iestāžu, NEPLP, ministriju, kā arī citu institūciju speciālisti, lai rastu risinājumus situācijas uzlabošanai.
Desmitajā raidījumā, kas ir arī cikla noslēdzošais raidījums, žurnāliste Ausma Sprukte būs Rīgā. Tur par iepriekšējos deviņos raidījumos noskaidrotajām problēmām un aktualitātēm pierobežas mediju telpā komentāru sniegs un viedokli paudīs Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centra “Re:Baltica” pārstāve Inga Spriņģe, Nacionālās elektroniskās plašsaziņas līdzekļu padomes loceklis Patriks Grīva, kas veic komerciālo un nekomerciālu, to skaitā, vietējo, reģionālo, nacionālo un pārrobežu radio un televīziju jomu pārraudzību, kā arī Ģirts Ozols – VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” valdes loceklis. Raidījuma laikā runāsim par dezinformācijas atpazīšanu, atbalstu reģionālo mediju satura daudzveidības un kvalitātes uzlabošanai, gan arī apraides kvalitātes tehniskajiem jautājumiem.
Desmito – noslēdzošo raidījumu cikla “Latgales pierobeža – vieta, kur sākas Eiropas Savienība!” raidījumu skatieties 23. janvārī pl. 13:00 kanālā RīgaTV 24, kā arī 30. janvārī pl. 16:00 kanālā Re:TV. Pēc tam raidījumu varēs atrast arī mājas lapā www.lrtv.lv, LRT sociālo tīklu kontos www.facebook.com, www.youtube.com, kā arī platformā xtv.lv.
Latgales reģionālā televīzija raidījumu izveidei guva atbalstu programmā “Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā”. Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījumu cikla “Latgales pierobeža – vieta, kur sākas Eiropas Savienība!” saturu atbild SIA “Latgales reģionālā televīzija”. #SIF_MAF2019
Ausma Sprukte,
Projekta vadītāja, LRT žurnāliste