12 asprātīgās karikatūrās par Latviju Eiropā

Rēzeknes novada pašvaldība jauno gadu sagaida ar pašu darbinieku spēkiem veidotu kalendāru, kurā ar 12 asprātīgu karikatūru palīdzību tiek stāstīts par novadā realizētajiem Eiropas projektiem “ES UN MĒS – sadarbība 15 gadu garumā”.
“Nākamgad aprit 15 gadi kopš 2004. gada 1. maija – vēsturiskā brīža, kad Latvija pievienojās Eiropas Savienības (ES) valstu saimei. Ja iesākumā kritiķu un skeptiķu bija daudz, tad tagad reti kurš apšauba Eiropas Savienības nozīmi Latvijas izaugsmē. Šobrīd 73 procenti valsts iedzīvotāju pozitīvi vērtē Latvijas dalību ES, kā lielākos ieguvumus minot jaunas darba iespējas, ekonomikas izaugsmi, kā arī ieguldījumu miera nodrošināšanā un drošības stiprināšanā.
Veidojot kalendāru, mēs – Rēzeknes novada pašvaldības teritorijas plānotāji, projektu vadītāji un sabiedrisko attiecību speciālisti, parādam novadniekiem “savu” Eiropu, kuru bieži vien nenovērtējam, bet kura atrodas tepat – blakus ielā un pagastā, ar iespējām renovēt ēkas, atjaunot ceļus, sakārtot ciemu ūdenssaimniecības vai arī braukt uz jebkuru Eiropas Savienības valsti mācīties vai strādāt,” stāsta Rēzeknes novada pašvaldības Ārējo sakaru speciāliste Inta Rimšāne.
Iestāšanās ES bija viens no pagrieziena punktiem Latvijas turpmākajā attīstībā, paverot neskaitāmas iespējas gan iedzīvotājiem, gan vietējām pašvaldībām. Arī Rēzeknes novada pašvaldība aktīvi iesaistījusies ES piedāvāto iespēju īstenošanā.
Pēdējo gadu laikā Rēzeknes novadā realizēti aptuveni 200 projekti, piesaistot vairāk nekā 38 miljonus eiro lielu finansējumu, kas novadam ir ļoti svarīgs skaitlis.
Padarīts ir daudz: renovētas izglītības iestādes, sakārtotas ciemu ūdenssaimniecības un atjaunoti ceļi. Arī ceļot ir palicis ērtāk, pateicoties vienotajai valūtai eiro un Šengenas zonai, kas ES dalībvalstis ļauj šķērsot bez robežkontroles.
Kalendāra idejas autore Madara Bērtiņa, maketētāja Tatjana Kārkliniece un karikatūru veidotāja Līga Romančuka nav aizmirsušas novadnieku Cilvēka bērnu- Boņuku, kam būs sava vieta kalendārā.:”Ieejot sadarbības 15. gadskārtā, esam nolēmuši atskatīties uz padarīto ar smaidu, jo, kā teicis „Cilvēka bērna” Boņuka autors, Rēzeknes novadā dzimušais izcilais rakstnieks Jānis Klīdzējs – no smiešanās paliek gaišāks prāts.:
“… Tāda klusa smiešanās Boņam ir katrreiz patikusi, jo no tās smiešanās Boņam katrreiz ir licies, ka prāvests ar šādu savu acu pasmiešanos ir noslaucījis no Boņa pieres visas bēdas. Uzaudzis liels, Boņs gribētu iemācīties tāpat smieties kā prāvests, tā klusām, bez mutes un balss, ar acīm vien, tā, kā varētu iesmieties kādā citā cilvēkā, ka viņam paliek labāk uz reizes…”
Rēzeknes novada kalendārs 2019 veidots ar Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā, Europe Direct Informācijas centra Austrumlatgalē un Rēzeknes novada pašvaldības atbalstu.
Informāciju sagatavojusi: Diāna Selecka
Rēzeknes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste
Diana.selecka@rezeknesnovads.lv