18. jūlijā aicinām uz Rēzeknes Novada dienu!

Publicēts 26.06.2015

Rēzeknes novada pašvaldība šovasar saviem iedzīvotājiem un viesiem ir sarūpējusi aizraujošus un ģimeniskus, izzinošām un sportiskām aktivitātēm piesātinātus svētkus – Rēzeknes Novada dienu 18. jūlijā Ančupānu ielejā (kartodromā). Pasākuma programmā savām interesēm atbilstošas aktivitātes atradīs ikviens.

No pulksten 12.00 basketbola spēles cienītāji varēs noskaidrot labāko komandu strītbola sacensībās, savukārt pulksten 14.00 pirmo reizi notiks sacensības „Rēzeknes novada stiprākais lauku vīrs”. Lai kļūtu par visa novada spēcīgāko vīru, pagastu stipriniekiem savs spēks un izturība būs jāpārbauda visdažādākajās disciplīnās, tostarp, traktora riepas velšanā, baļķa celšanā, dzirnakmens nešanā un citur. Tikmēr mazie stiprinieki savu izveicību varēs pārbaudīt „Piedzīvojumu takā”, kur atrakcijas un stafetes bērniem piedāvās biedrība „Par stipru ģimeni”.

Turpinot pērn iesākto „Pagastu dižošanās” tradīciju, arī šogad Rēzeknes novada pagasti rādīs, ar ko tie ir stipri un bagāti. Pagastu teltīs būs gan amatnieku paraugdemonstrējumi, gan radošās darbnīcas, gan mākslinieciskās pašdarbības kolektīvu priekšnesumi, gan kulinārais mantojums. Kā ierasts, visas dienas garumā apmeklētājus gaidīs arī amatnieku darinājumu tirdziņš.

Pulksten 16.00 ar koncertu „Manas mājas dzimtā novadā” sāksies svētku muzikālā daļa un tiks godinātas Rēzeknes novada stiprākās, kuplākās ģimenes, kā arī Zelta pāri. Savukārt pulksten 17:30 ikviens aicināts ievīt arī savu balsi starptautiskā folkloras festivāla „Baltica” Dižkoncerta kopkorī, kur uz vienas skatuves kāps gan pašmāju skanīgākās folkloras kopas, gan arī viesi no Baltkrievijas, Gruzijas, Portugāles, Norvēģijas, Ukrainas un citām valstīm. Jāatzīmē, ka tie, kuriem nebūs iespējas „Baltica” Dižkoncertu redzēt un dzirdēt klātienē, tās pašas dienas vakarā, pulksten 21.00 to varēs vērot Latvijas Televīzijas 1. kanālā.

Tikmēr Ančupānu ielejā līksmība turpināsies. No pulksten 20.00 līdz pat rīta gaismai ikviens ir aicināts lustīgi izdejoties svētku koncertā, kur uz divām skatuvēm savus labākos „gabalus” izdziedās 13 grupas, tostarp „Lian Ross” (Vācija), „Pērkons”, „Musiqq”, „Galaktika”, „Sovvaļnīks”, „Rikši” un citas.

Ieeja uz visiem pasākumiem – brīva. 

Rēzeknes Novada dienu rīko Rēzeknes novada pašvaldība sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru. Paldies par atbalstu: „SEB Banka”, „Balta”, „BTA”, „Latgales ziedi”, „Swedbank”, „Latvijas Valsts meži”. Informatīvie atbalstītāji: „Latgales Reģionālā TV”, „Rēzeknes Vēstis”, „Panorama Rēzekne”, „Latgales Radio”, „Ef-Ei”, „Vietējā Latgales Avīze”.

Madara Ļaksa,
Rēzeknes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0