20.decembrī Rēzeknes novada pašvaldībā notiks Ziemassvētku tirdziņš LV

13.12.2013

Jauniešiem

Īpaši plaši tirdziņā tiks pārstāvēta pārtikas produkcija – SIA „Anēls” konditorijas izstrādājumi, ZS „Mētras” gaļas ruletes un žāvējumi, ZS „Sīļusala”, ZS „Zemeņkalni” un ZS „Ķirši” āboli un bumbieri, ZS „Priedaine” smiltsērkšķu sula un saldētas ogas, SIA „Ievmalas” un ZS „Lapegles” biškopības produkcija, ZS „Lapsiņas” paipalu olas, Malnavas „Dzīļu” maiznīcas ceptā maize, Mārītes Lipskas piparkūkas, kā arī citi našķi.
Spilgtas emocijas raisīs arī vietējo amatnieku darinājumi, ko varēs ne tikai apskatīt, bet arī iegādāties – ādas izstrādājumus, tapotas un tamborētas šalles, adītas zeķes un cimdus, austus galdautus, pašdarinātas brošas, aksesuārus, šūtos apģērbus bērniem, floristikas un pērļošanas izstrādājumus, Ziemassvētku apsveikumu kartiņas, keramiku, pašgatavotas ziepes, klūdziņu pinumus, koka darinājumus – tapošanas piederumus, ķeblīšus un citas noderīgas lietas.
Tirdziņa ietvaros norisināsies vairāki tematiskie pasākumi:

• Vietējie mājražotāji dalīsies pieredzē ar saviem stāstiem par to, kā var strādāt savam un citu priekam, sajūtot gandarījumu par paveikto un iedvesmojoties no apziņas, ka viņu darbs tiek novērtēts un cilvēkiem vajadzīgs;
  • Nautrēnu vidusskolas struktūrvienības Bērzgales pamatskolas īstenotā projekta „Lauku vides saglabāšanas centra „Zemdars” rezultātu prezentācija;
  • Europe Direct informācijas centrs Austrumlatgalē vadītāja Inta Rimšāne pastāstīs par starptautisko Ziemassvētku dāvanu apmaiņas projektu, kura ietvaros skolas un pirmsskolas izglītības iestādes no visas Eiropas apmainījās ar dāvanām – eglīšu rotājumiem. Pēc stāstījuma notiks Eiropeiskās ziemassvētku eglītes kopīga izrotāšana ar Rēzeknes novadam atsūtītajiem rotājumiem no citām Eiropas valstīm.

Ikviens varēs iesaistīties radošajās darbnīcās un jo īpaši priecāsimies par bērnu līdzdarbošanos:

3. Europe Direct nozīmīšu izgatavošana (Madara Ļaksa).
  4. Rēzeknes novada Ilzeskalna pagasta biedrība „Mājupceļš” pulcinās ģimenes ar bērniem piedalīties galda spēļu turnīros.

LLKC Rēzeknes nodaļas Lauku attīstības konsultante
Daina Butlere EN Tūlīt klāt būs Ziemassvētki – skaistais, mīļu sajūtu un smaržīgo piparkūku laiks, kad prāts grib nolikt malā visas rūpes, raizes un ikdienas steigu, lai ļautos svētku priekam, kas staro mīļo un tuvo cilvēku acīs un sirdīs. Protams, tas ir arī Ziemassvētku dāvanu un garšīgu mielastu laiks. Tāpēc, lai sarūpētu visu nepieciešamo,aicinām uz Ziemassvētku tirdziņu, kas notiks 20.decembrī plkst. 10:00 Rēzeknes novada pašvaldības telpās (Atbrīvošanas alejā 95, Rēzeknē). Tirdziņā tiek pulcināti Rēzeknes novada pārtikas mājražotāji, amatnieki, nevalstiskās organizācijas, kā arī ciemiņi no citiem novadiem, kas piedāvās savus izstrādājumus gan apskatei, gan iegādei. Tirdziņa apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar vietējiem mājražotājiem un viņu piedāvājumu, izvēlēties sev vēlamāko pirkumu, veidot sadarbību un varbūt pat smelties iedvesmu savas saimnieciskās darbības uzsākšanai.

Daina Butlere