22. decembrī Rēzeknes novada pašvaldībā notiks Ziemassvētku tirdziņš

Uzņēmējdarbība

Strauji tuvojas Ziemassvētki un šajā laikā steidzam izdarīt visu, lai gaismas saulgrieži kā īpaši gaidīts viesis ienāk ne tikai dabā, bet arī atmirdz mūsu dvēselē. Logos izliekam svečturus, ielās un pagalmos – spožas dekorācijas, Adventa vainagā katru nedēļu iededzam aizvien vairāk svecītes, domās pārcilājam savas cilvēciskās vērtības un izpaužam tās caur labiem darbiem un siltiem vārdiem, vairojot gaismas enerģiju sevī, savā apkārtnē un mīļo cilvēku sirdīs.
Ziemassvētku laikā ir daudz dažādu paražu – bluķa vilkšana, iešana ķekatās, zīlēšana, laimes liešana un citas, taču laikam jau visvairāk ievērotās tradīcijas ir dāvanu dāvināšana un deviņu ēdienu likšana Ziemassvētku galdā. Lai palīdzētu sarūpēt visu nepieciešamo priecīgai svētku svinēšanai, 22. decembrī, sākot no plkst.10:00, Rēzeknes novada pašvaldības ēkā (Atbrīvošanas alejā 95A) notiks Ziemassvētku tirdziņš „LOBS LOBAM”.
Pasākumu no plkst.12:00 (mazajā zālē) papildinās apģērbu dizaineres Velgas Krukovskas „VelgaCode” modes skate, kā arī Rēzeknes novada skolēnu mācību uzņēmumu darinājumu izsole, kuras laikā iegādātās preces būs iespēja arī ziedot labdarības mērķiem.
Skolēnu mācību uzņēmums (SMU) ir skolēnu veidots un vadīts mācību uzņēmums, kura darbībai piemīt izglītojošs raksturs. SMU mācību nolūkos pilda īsta uzņēmuma funkcijas un darbojas reālā vidē - skolēni ražo un pārdod preces vai pakalpojumus. Rēzeknes novadā, pateicoties aktīvai Izglītības un uzņēmējdarbības konsultantu Sanitas Zundas un Gunta Klīdzēja darbībai, ir izveidoti vairāki skolēnu mācību uzņēmumi. Kaunatas vidusskola var lepoties ar vairākiem SMU: „Ausekleits” (rotas, t.sk. pērlīšu darinājumi), „Māras tēja” (tējas, ārstniecības augi), „Magic girls” (stīpiņas, sprādzes, galvas rotas), „SQUARE” (piparkūku namiņi), „ITYS” (naudas lādītes, kas skaita naudu), „LJ Art” (batikoti krekli, t kreklu apdruka). Maltas vidusskolā roku biznesā iemēģina „D.A.D incorporated” (sīrupi no ārstniecības augiem), draugu grupa Jekaterina, Žanis un Aleksandrs (sejas maskas no sapropeļa). Nautrēnu vidusskolā darbojas „Atmiņu māksla” (krūzīšu paliktņi no koka), „LoRa” (dekoratīvie šķīvji). Dricānu vidusskolā izveidoti SMU „Cimdiņš” (dekoratīvs cimdiņš ar pārsteigumu iekšā) un „Neon lights” (gaismas virtenes). Protams, skolēni šobrīd tikai izmēģina savu veiksmi biznesā, kuram sanāk vairāk, kuram mazāk, kurš aktīvāks, kurš ne tik aktīvs, bet galvenais viņiem šobrīd ir spēja uzdrīkstēties, iegūt zināšanas un nepastarpinātu pieredzi, kā arī atziņu sev – vai izvēlēties savu dzīvi turpmāk saistīt ar uzņēmējdarbību. Gribas ticēt, ka šis Ziemassvētku tirdziņš un pieredze izsolē dos pozitīvu artavu skolēnu turpmākajās gaitās.
Visi tirgoties gribētāji Ziemassvētku tirdziņam var pieteikties pie nodibinājuma „Lauku ekonomikas attīstībai Rēzeknes novadā” (LEARN) vecākās konsultantes Dainas Butleres, zvanot 26543286 vai rakstot e-pastā learn@rezeknesnovads.lv līdz šī gada 20. decembrim pl.16:30.
Nodibinājuma „LEARN” vecākā konsultante Daina Butlere
afisa (825 x 1166)