Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā Feimaņos stāda ozolus

09.05.2017

Kultūra

Uzsākot Latvijas simtgades svētku maratonu, Rēzeknes novads kopā ar vēl vairākiem desmitiem Latvijas pašvaldību 4. maijā piedalījās simtgadei veltītā ozolu stādīšanas akcijā “Apskauj Latviju!”. Feimaņu pagastā tika iestādīti četri ozoli.
Pēc svinīgās ozolu stādīšanas, ļaužu pulciņš sanāca pie kopīga galda Feimaņu kultūras namā. Baltā galdauta svētkus atzīmēt ieradušies bija ne tikai feimanieši, bet arī kaimiņi -- no Rušonas pagasta.
Ciemos pie mums bija mūziķe Irēna Ivanova no Rēzeknes, kas savulaik 22 gadus strādāja Feimaņu pamatskolā un vadīja vietējo folkloras kopu. Akordeona pavadībā tika dziedātas gan tautas dziesmas, gan tautā iecienītākās patriotiskās dziesmas. Agris Šmaukstelis un Viktorija Grigorjeva deklamēja Latvijai veltītus dzejoļus. Nedaudz pieskārāmies galda kultūrai, jo šī tēma ir ļoti plaša. Dažādi jautājumi tika atbildēti ļoti raiti un ar dažādiem papildinājumiem. Mīklu minēšana izraisīja vispārēju jautrību. Vieglākās no tām varēja atminēt arī bērni.
Spēlēs piedalījās arī mazākie svinētāji, kuriem bija jādancina vardītes (vardes ir eksotisko ēdienu sastāvā Francijā, Ķīnā). Saldummīļiem bija jāsacenšas saldo sēkliņu ēšanā. Grūtāka lieta bija, kad bija sevi ”jāpabaro” ar pupiņām ķīniešu gaumē, tas ir, ar irbuļiem.
Dvēseliski apgaroti bija fragmenti no filmām ”Cilvēka bērns” un ”Limuzīns Jāņu nakts krāsā”.
Dziļākā vēsturē, kas saistīts ar galdautiem un Latgales zemnieku sadzīvi, lika ielūkoties bibliotekāre Erna Ulase.
Kopīgi veidotais pasākums mūsu valsts nozīmīgajos svētkos, kur apvienojās bibliotēkas, kultūras nama, pagasta pārvaldes darbinieku ieguldītais darbs, bija sirsnīga kopā būšana. Patīkami, ka uz saietu bija atnākušas arī dažas vecmāmiņas ar mazbērniņiem, tā kā stafeti būs kam pārņemt!
Ziņas no Feimaņu pagasta sagatavoja Silvija Assare
IMG_0310 IMG_0349 (1296 x 864)