43. Starptautiskā bērnu mākslas konkursa ”Lidice 2015” Latvijas kārtas laureāti – Maltas bērnu un jauniešu centra audzēkņi

23.02.2015

Izglītība

Noslēgusies 43. Starptautiskā bērnu māksla konkursa „Lidice 2015” Latvijas kārta. Šī gada konkursa tēma - „Gaisma”. Darbus vērtēja Valsts izglītības satura centra un Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra izveidota žūrija: žūrijas komisijas priekšsēdētāja - māksliniece, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Grafikas kolekcijas glabātāja Valda Knāviņa un žūrijas komisijas locekļi: Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra vizuāli plastiskās mākslas metodiķe Dagnija Ramane un vizuālās mākslas metodiķe Viva Dzene, Rīgas bērnu un jauniešu centra „Daugmale” studijas „Mozaīka” vadītāja, Starptautiskā bērnu mākslas konkursa „Lidice” Čehijā žūrijas komisijas locekle Ilze Rimicāne.
Ar katru gadu dalībnieku skaits un interese bērnu un jauniešu vidū par šo mākslas konkursu pieaug. Šogad konkursam tika iesūtīti 1136 darbi no 58 Latvijas novadiem un pilsētām. Latvijas kārtas laureātu izstādei tika izvirzīti 167 darbi.
Laureātu apbalvošana notika 2015. gada 19. februārī plkst.14.00 Rīgas Kongresu nama Mazajā zālē. Svinīgo pasākumu organizēja un simpātijas apgalvojumus pasniedza Čehijas Republikas vēstniecības pārstāvji Latvijā. Dalībniekus un viņu pedagogus sveica Valsts izglītības satura centra vadītāja vietniece Agra Bērziņa.
Par 43.Starptautiskā bērnu māksla konkursa "Lidice 2015" Latvijas kārtas laureātiem kļuva Maltas bērnu un jauniešu centra pulciņa „Dažādu materiālu apgleznošana” skolotājas Vitas Kāpostiņas –Tučes audzēkņi Everita Štekele ar darbu „… kad pilsētā iestājas vakars” un Marks Tučs ar darbu „Brāļa un māsas prieks par gaismiņu strūklakām pie Gora”, kā arī foto pulciņa audzēkne Olga Medvedeva ar fotogrāfiju „Brīnumdzirksteles” (skolotāja Veronika Tabūne) un vizuālās mākslas pulciņa audzēkne Diāna Igolniece ar zīmējumu „Jautrā meitene” (skolotāja Antoņina Vasiļjeva).
Ar lielu interesi un aizrautību Maltas bērnu un jauniešu centra audzēkņi pēc mācību stundām apmeklē nodarbības dažādos interešu pulciņos, kas tiek novērtēts ne vien vecāku un skolotāju vidū, bet arī Valsts un Starptautiskā mēroga mākslas konkursos.
Paldies visiem konkursa dalībniekiem par radošu darbu un skolotājiem, kas sagatavoja mazos māksliniekus, kā arī pateicamies Rēzeknes novada pašvaldībai par piešķirto transportu.
Inta Bule
Maltas bērnu un jauniešu centra metodiķe
Lidice 2015-5620Lidice 2015-5628 Lidice 2015-5664