Nedēļas nogalē – Latgales Podnieku dienas 2017

Publicēts 25.04.2017

Aprīļa beigās jau 37. reizi aicinām izdzīvot Latgales Podnieku dienu tradīcijas. Podnieku dienas ir keramiķu un viņu darba cienītāju satikšanās, tās apvieno visus Latgales māla meistarus – tos, kuri amatu mācījušies skolās, podniekus, kuri māla prasmi apguvuši pie kāda vecmeistara, un tādus, kuri pašmācības ceļā cenšas iepazīt māla īpašības. Latgales Podnieku dienu notikumi sāksies jau 19. aprīlī, kad Rogovkā, Jura Soikana Ludzas mākslas skolas Nautrēnu filiālē notiks Latgales novada skolu vizuālās mākslas un keramikas pulciņu radošais konkurss “Ziedu trauks Latvijai”.

Podnieku dienu lielais ceplis šogad tiks kurināts pāragri mūžībā aizgājušā podnieka Pētera Gailuma darbnīcā “Podniekos”. Savukārt Ilzeskalna tautas namā no 28. aprīļa līdz 11. maijam  būs skatāma P. Gailuma keramikas izstāde no privātkolekcijām. Izstādi varēs apskatīt darba dienās no plkst 9.00 līdz 15.00 Sakarā ar cepļa kurināšanu “Podniekos”, 28.aprīlī izstāde būs atvērta līdz pat plkst. 20.30, bet sestdien, 29.aprīlī no plkst. 9.00 – 12.00.

Plašāk par Latgales Podnieku dienu pasākumiem – PROGRAMMĀ

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0