Aicina skolas piedalīties Pasaules lielākajā mācību stundā

Publicēts 29.09.2015

Pasaules lielākā mācību stunda ir starptautiska izglītības akcija, kas vienlaicīgi norisināsies gandrīz simts pasaules valstīs. Tās mērķis ir vienot bērnus un jauniešus visā pasaulē, lai, kopīgi izglītojoties un iepazīstot globālos izaicinājumus, sniegtu padomus un piedalītos Ilgtspējīgas attīstības mērķu sasniegšanā, kurus ANO valstis apstiprinās 25.-27. septembrī. Pasaules lielāko mācību stundu Latvijā atbalsta un koordinē Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija un UNESCO Latvijas Nacionālā komisija (LNK).

Globālā izglītības akcija – Pasaules lielākā mācību stunda – notiks no 2015. gada 28. septembra līdz 4. oktobrim, šķērsojot dažādas laika joslas un valstu robežas. Pasaules lielākās mācību stunda ir arī tematiski plaša, aptverot 17 globālos Ilgtspējīgas attīstības mērķus, kas akcijas ietvaros iedalīti 7 virzienos:

- nabadzība;
- veselība un labklājība;
- izglītība un prasmes dzīvei un darbam;
- taisnīga pasaule, veicinot dzimumu līdztiesību un miera kultūru;
- ilgtspējība;
- vides aizsardzība un globālā atbildība.

Gatavojot mācību stundu Latvijā, aicinām iedvesmoties no UNESCO Latvijas dārgumiem un iepazīties ar sagatavoto mācību stundas plāna paraugiem, kas pieejami www.skolas.unesco.lv.

Akcijā aicināti piedalīties skolotāji un viņu audzēkņi (8-14 gadus veci), izstrādājot un īstenojot stundas plānu – veltītu globālajiem mērķiem, tajos akcentētajiem izaicinājumiem un risinājumiem, kā arī daloties ar paveikto, iesniedzot stundu plānu un foto/video reportāžu akcijas koordinatoriem Latvijā. Visi stundu plāni tiks apkopoti elektroniskā publikācijā, savukārt desmit labākie – tulkoti un nosūtīti starptautiskajiem koordinatoriem un publicēti akcijas mājas lapā.

Laika plāns 

24. augusts – 6. septembris Iepazīšanās ar piedāvātajiem materiāliem, mācību stundu paraugiem. Materiāli pieejami www.skolas.unesco.lv
1. septembris – 6. septembris Aicinām  informēt  akcijas  koordinatorus  Latvijā  par  skolas  interesi iesaistīties akcijā, rakstot uz programmas@unesco.lv
7. septembris – 27. septembris Mācību stundas plāna sagatavošana. Iedvesmai    prezentācijas    latviešu    un    angļu    valodā                     pieejamas www.skolas.unesco.lv
28. septembris – 4.oktobris Mācību stundas plāna īstenošana – stunda, kas veltīta globālajiem izaicinājumiem un risinājumiem Latvijas skolās.
5. oktobris – 11. oktobris Stundu plāna un video/foto reportāžas iesūtīšana (programmas@unesco.lv). Aicinām foto un video failus augšuplādēt failiem.lv, e-pastā norādot saiti.
12. oktobris –15. novembris Materiālu apkopošana
16. novembris – 22. novembris Akcijas rezultāta- publikācijas- atklāšana Globālās izglītības nedēļā

Akcijas mājas lapā no 1. septembra būs pieejama animācijas filma par globālajiem mērķiem, komikss, skolotāju izstrādāti mācību stundu plāni un dažādi materiāli par globālajiem mērķiem. Plašāka informācija pieejama: https://www.tes.co.uk/worldslargestlesson/

Aicinām Latvijas skolas atbalstīt akciju un piedalīties Pasaules lielākajā mācību stundā!

lesson

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0