Aicinām apmeklēt Latgales podnieku dienas!

Publicēts 02.04.2015
Foto: Eduards Medvedevs

Aprīļa otrajā pusē keramiķi un viņu talanta cienītāji tiksies tradicionālajās, nu jau 35. Latgales podnieku dienās. Svētku galvenie pasākumi notiks 24. un 25. aprīlī Rēzeknes novada Maltā un Lūznavā.

Jau ierasts, ka viena no centrālajām Podnieku dienu norisēm ir keramikas cepļa kurināšana. Šoreiz 24. aprīlī no pulksten 17.00 vakarā savā darbnīcā „Malny Wylky” Maltas pagastā ciemiņus uzņems Vēsma un Aivars Ušpeļi. Apmeklētājiem būs iespēja ne vien ielikt kādu malkas pagali keramikas ceplī, bet arī pašiem izmēģināt māla trauku lipināšanu ar rokām, degustēt „Latgolys golds” diētisko špeku, vērot uguns skulptūru un iejusties viduslaikos, iesaistoties vēstures rekonstrukcijas kluba „Kroma kolna bruoliste” priekšnesumos.

25. aprīļa rīts ausīs ar cepļa atvēršanu darbnīcā „Malny Wylky”. Tad ikvienam interesentam būs iespēja paturēt rokās vēl siltos podnieku veidotos darbus, kas tikko izcelti no izkurinātā keramikas cepļa. Pēc tam visi aicināti uz Latgales podnieku dienu izstādes atklāšanu Lūznavas muižā, kas šogad pēc rekonstrukcijas atguvusi savu senatnīgo krāšņumu. Keramikas izstādē Latgales podniecības meistari piedāvās apskatīt niansēm bagāto reducēto (melno) un glazēto keramiku dažādās formās, krāsās un pielietojumos. Izstādi papildinās gleznotāju apvienības „V.I.V.A.” un Gundegas Rancānes gleznas, Riharda Cibļa rotaslietas, kā arī fotokluba „ARTērija” biedru mākslinieciskās fotogrāfijas.

Latgales podnieku dienu 2015 laikā no 17. līdz 25. aprīlim notiks arī radošais konkurss bērniem „Netradicionālais svečturis”, kultūrizglītojošs seminārs Latgales Kultūrvēstures muzejā, atvērto durvju dienas Daugavpils Māla mākslas centrā, Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolā un vairākās keramiķu darbnīcās, kā arī citi pasākumi, kas ļaus labāk iepazīt māla brīnumaino pārvērtību procesu.

Latgales podnieku dienas organizē Rēzeknes novada pašvaldība, tautas lietišķās mākslas studija „Rēzeknes apriņķa pūdnīki” un Latgales Kultūrvēstures muzejs.

Atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds.

PROGRAMMA

Latgales_PD_2015_afisa_pilna (1033 x 1754)

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0