Aicinām ievērot ugunsdrošību mežos un purvos!

Publicēts 15.06.2015

Ilgstošā sausā un siltā laika dēļ pieaug ugunsnedrošība mežos un purvos. Dabas aizsardzības pārvalde aicina visus, kas dodas dabā atpūsties vai strādāt, ievērot ugunsdrošību un uzmanīgi rīkoties ar uguni. Nekontrolētai un patvaļīgai rīcībai ar uguni, mežos un purvos ir postošas sekas, un to nedrīkst pieļaut.

Meža ugunsnedrošais laikposms izsludināts no 25.aprīļa. Šajā laikā aizliegts kurināt ugunskurus mežos un purvos, izņemot īpaši ierīkotas vietas, kas nepieļauj uguns izplatīšanos ārpus šīs zonas. Arī šādās teritorijās aizliegts atstāt ugunskurus bez uzraudzības – ugunskura vieta jāatstāj, kad uguns nodzēsta un gruzdēšana pilnīgi beigusies.

Tāpat meža ugunsnedrošajā laikposmā aizliegts nomest mežā, purvos vai uz tos šķērsojošiem ceļiem degošus vai gruzdošus sērkociņus, izsmēķus un citus priekšmetus, veikt mežā un purvos spridzināšanas darbus un organizēt šaušanas nodarbības, izņemot atbilstoši ierīkotas vietas.

Jāpiebilst, ka kopš 25.aprīļa ir spēkā arī ierobežojumiem purvos un mežos pārvietoties ar mehanizētiem transportlīdzekļiem.

Aicinājums visiem, kuri pamanījuši mežā izcēlušos ugunsgrēku, nekavējoties zvanīt uz ārkārtas palīdzības izsaukumu tālruņa numuru „112”.

Informāciju sagatavoja:
Dabas aizsardzības pārvaldes
Sabiedrisko attiecību un vides izglītības nodaļas vadītāja
Inese Pabērza

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0