Aicinām uz izglītības iespēju izstādi “Izglītība un Karjera 2019 ” Rēzeknē 29. martā!

Izglītība

Jau par tradīciju Rēzeknē ir kļuvusi reģionālās profesionālās un augstākās izglītības iestāžu izstādes “Izglītība un Karjera” rīkošana, kas aicina un piedāvā 8.-12. klašu skolēniem un citiem interesentiem kopā ar skolu pārstāvjiem iepazīties un uzzināt vairāk par profesionālās un augstākās izglītības iespējām, satikties ar uzņēmējiem, kā arī kopā izvēlēties savu iespējamo nākotnes profesiju un mācību vietu.
Izstāde notiks Rēzeknes novada pašvaldības telpās (Rēzeknē, Atbrīvošanas alejā 95A) no plkst.10.00 līdz 15.00.
Izstādē jauniešus gaidīs profesionālās un augstākās izglītības iestādes no visas Latvijas: Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija, Rēzeknes Tehnikums, Malnavas koledža, Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskola, Rīgas Tehniskā koledža, Ogres Meža tehnikums, Jēkabpils Agrobiznesa koledžas Barkavas struktūrvienība, Rīgas Celtniecības koledža, Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskola, Nodarbinātības Valsts aģentūra, Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledža, Balvu profesionālā vidusskola, Jūrmalas profesionālā vidusskola un Sociālās integrācijas valsts aģentūra, Rēzeknes novada vidusskolas, SEB banka, kā arī Nacionālo Bruņoto spēku rekrutēšanas centra, Skolēnu mācību uzņēmumu u.c. pārstāvji.
Izglītības iestāžu stendos jauniešiem būs iespēja sastapt gan pasniedzējus, gan audzēkņus un studentus, uzzināt kādas mācību un studiju programmas piedāvā katra no iestādēm, kādi ir uzņemšanas nosacījumi un iegūstamā specialitāte. Izstādē varēs saņemt konsultācijas, informatīvus materiālus, kā arī piedalīties dažādās aktivitātēs.
Apmeklētājus gaida izstādes dalībnieku prezentācijas, dažāda veida konkursi un hip hopa apvienības „Latgaļīšu reps” uzstāšanās.
Šo izglītības iespēju izstādi kopš 2010. gada Rēzeknē rīko Uzņēmēju biedrība. Uzņēmēji pastāvīgi atbalsta dažāda veida iniciatīvas sadarbībā ar jauniešu organizācijām un izglītības iestādēm, piedalās Karjeras nedēļā, prakses vietu nodrošināšanā studējošajiem.
Izglītības iespēju izstāde “Izglītība un Karjera” ir nozīmīgākā šāda veida izstāde Latgales reģionā, kas tradicionāli notiek ik pavasari. Jauniešiem tā ir lieliska iespēja iegūt lietderīgu informāciju par turpmākajām studiju iespējām tepat Latgalē, gan Latvijā, ja nav bijusi iespēja apmeklēt izstādi “Skola” Ķīpsalā vai Atvērto durvju dienas pasākumus izglītības iestādēs. Iepriekš izstādi ik gadu apmeklējuši vairāki simti jauniešu ne tikai no Rēzeknes, bet arī citiem Latgales novadiem.
Izstādi informatīvi atbalsta laikraksti “Panorama Rezekne” un “Rēzeknes Vēstis”, radio EF – EI un portāls “Rēzeknes ziņas”.
Sagatavoja Līga Šmate
Rēzeknes Uzņēmēju biedrības valdes locekle