Aizvadītas zemledus makšķerēšanas sacensības Čornajā “Rāznas loms”

Publicēts 07.02.2018

Lai gan 4. februāris draudēja ar īsti ziemīgu salu, tas netraucēja zemledus makšķerēšanas entuziastus pulcēties pie Čornajas tautas nama un piedalīties jau ceturtajās zemledus makšķerēšanas sacensībās “Rāznas loms”, kas norisinājās Čornajas pagasta Dukstigala līcī.

Šogad sacensību lielais loms tika vērtēts ne tikai individuāli, bet arī pirmo gadu varēja piedalīties komanda (trīs cilvēku sastāvā vērtējumā), kur tika vērtēts komandas kopējais loms. Liels prieks, ka šīm sacensībām katru gadu dalībnieku skaits paliek lielāks.

Sešu komandu vērtējumā godalgoto 1. vietu ieguva makšķernieku komanda “Preiļi” (Aivars Žugtis, Vitālijs Plivda, Bronislavs Plivda) no Preiļu novada ar 5,71 kg lielu loma svaru. Aiz viņiem, nedaudz atpaliekot (5,53 kg loms) – 2. vietā ierindojās komanda “Latgale” (Aldis Kalvāns, Ainārs Kalvāns, Aleksandrs Šusko) no Riebiņu novada, savukārt 3. vietā (4,75 kg loms) ierindojās komanda “Vārkava” (Anatolijs Pupics, Ivars Bogotajs, Andris Kukors).

Sacensību individuālajā vērtējumā 1. vietu (5,05 kg loms) ieguva Andris Grišāns no Nagļu pagasta. Arī 2. vietas ieguvējs Andris Lucijanovs (3,37 kg loms) nāk no Nagļu pagasta. Savukārt 3. vietas laurus plūca vietējais – Čornajas ciema iedzīvotājs Vjačeslavs Boļšakovs (1,58 kg loms).

Visi godalgoto vietu ieguvēji tika apbalvoti ar medaļām, diplomiem un makšķerēšanas piederumiem. Patiess prieks, ka sacensībās piedalās arī ģimenes, kur iemaņas un zināšanas zemledus makšķerēšanā no vecākiem pārmantojusi jaunākā paaudze. To, ka zemledus makšķerēšana ir populāra jebkurā vecumā, pierāda tas, ka sacensību vecākajiem dalībniekiem ir ap 60 gadu, bet jaunākajam dalībniekam – 10 gadu. Tāpēc ir prieks par bērniem, kuriem interesē šāda brīvā laika pavadīšana.

Paldies visiem sacensību dalībniekiem par lielo atsaucību un piedalīšanos! Gaidīsim jūs arī nākamgad!

Teksts: Santa Viša-Gaisiņa

Foto: Jekaterina Vincukova

IMG_1327 IMG_1347 IMG_1385

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0