Akcijā “Meklējam labu ģimenes ārstu!” balvu saņēma ģimenes ārste Ināra Oļševska no Rēzeknes novada

Publicēts 30.05.2016

Ceturto gadu žurnāls “Veselība” organizēja akciju “Meklējam labu ģimenes ārstu!”. Akcijas mērķis ir apzināt un godināt ģimenes ārstus, kuru profesionālo darbu, izcilo un pašaizliedzīgo attieksmi augstu novērtē gan pacienti, gan kolēģi. Šogad kategorijā „Mans mīļākais ģimenes ārsts” balvas saņēma trīs ārsti. Viena no tām bija Ināra Oļševska no Rēzeknes novada Rogovkas.

Nominantus balvai kategorijā „Profesionālis” izvirzīja ārsti paši – Latvijas ģimenes ārstu asociācija un Latvijas lauku ģimenes ārstu asociācija. Savukārt kategorijā “Mans mīļākais ģimenes ārsts” balvas saņēma tie ārsti un māsiņas, par kuriem parūpējušies viņu pacienti – akcijai atsūtījuši pašas sirsnīgākās un emocionālākās vēstules.

“Ar savu lasītāju un ģimenes ārstu pacientu palīdzību vēlamies teikt paldies katram ārstam, kurš bijis pašaizliedzīgs, strādājis no visas sirds, darot pat vairāk, nekā prasa pienākums. Šodien ģimenes ārsts ir atbildīgs ne vien par mūsu fizisko, bet arī emocionālo veselību. Sajust, saprast, uzklausīt – to gaidām no patiešām laba ārsta,” teica žurnāla “Veselība” galvenā redaktore Solvita Velde.

Ģimenes ārste Ināra Oļševska savas prakses pamatapkalpojošā teritorijā Nautrēnu un Ilzeskalna pagastos rūpējas par vairāk kā 1600 pacientiem, dod viņiem cerību, ārstē, palīdz. Ar to minimumu, ko piešķir valsts lauku primārās aprūpes punktam, viņa, sadarbībā ar pagasta pārvaldēm, spēj aptvert šīs teritorijas cilvēkus. Viņas aprūpē ir arī Nautrēnu vidusskolas skolēni un Nautrēnu un Ilzeskalna pirmsskolas iestāžu audzēkņi. Ināra ir arī iejūtīga zobārste.

Pie Ināras cilvēki nāk ne tik pēc receptēm, bet arī parunāties, uzklausīt, gūt cerību. Ne velti saka:” Lobs vuords ir kei pavasara dīna! Lobs vuords atrūd lobu vītu!” Ar humoru, vienkāršību, latgalisko spītību ārste Ināra Oļševska rūpējas par pacientiem. Lai viņai Dievs dod labu veselību un pacienti novērtē atdoto enerģiju, pacietību, stresu, izdegšanu!

Vairāk par akcijas rezultātiem: šeit.

 

Anita Ludborža

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0