Akcija NO DAY WITHOUT US

Projekti

Cilvēktiesību aizsardzības dienā, 10. decembrī, tūkstošiem pilsoniskās sabiedrības dalībnieku mobilizējās akcijā NO DAY WITHOUT US! Latvijas Pilsoniskā alianse iesaistījās šajā akcijā un aicināja tajā aktīvi piedalīties NVO organizācijas.
Kopumā akcijā iedalījās 29 valstīs ES un kaimiņvalstīs, lielajās pilsētās vai nelielās kopienās tavā darba vietā vai sabiedriskās vietās, lielās vai mazās grupās, tiešsaistē un bezsaistē.
Akcijā iesaistījās pilsoniskās organizācijas un kustības, sākot no NVO nacionālajām platformām, kas apvienoja dažādas nozares, cilvēktiesību aizstāvības un kampaņas grupas, līdz mazākām kopienu grupām, kas sabiedrību iesaista vietējos jautājumos.
Kampaņas ietvaros ir radīts dokuments, kurā pilsoniskā sabiedrība no visas Eiropas vērš uzmanību uz pilsoniskās sabiedrības sašaurināšanas problemātiku un sniedz rekomendācijas, kā tās novērst. Ar to varat iepazīties šeit. (advocacy paper).
Aicina iepazīties ar aptauju rezultātiem par sabiedrības līdzdalību
Valsts kanceleja sadarbībā ar Nevalstisko organizāciju un Ministru kabineta sadarbības memoranda īstenošanas padomi vasarā veica divas aptaujas par sabiedrības līdzdalību valsts un pašvaldību iestāžu darbā, lai noskaidrotu gan valsts pārvaldes (valsts un pašvaldību institūciju), gan pašas sabiedrības viedokli un pieredzi sabiedrības līdzdalības jomā.
Vēlamies vēlreiz pateikties ikvienam, kas piedalījās šajās aptaujās un sniedza savu viedokli. Ikviens interesents ir aicināts iepazīties ar aptauju rezultātu kopsavilkumu (PDF), kas var sniegt ieskatu sabiedrības pārstāvju un valsts un pašvaldību iestāžu viedokļos par sabiedrības līdzdalības jautājumiem, kā arī materiālā ir atrodami vairāki ieteikumi sabiedrības līdzdalības veicināšanai un praktiskai nodrošināšanai, ko aicinām ņem vērā savā ikdienas darbā.
Darba ņēmēju un pašnodarbināto personu sociālās aizsardzības pieejamība
ES dalībvalstu paraugprakses piemēru apkopojums parāda, kā Eiropas Savienības dalībvalstis uzlabo darba ņēmēju un pašnodarbināto pilsoņu piekļuvi sociālajai aizsardzībai. To izstrādāja valstu iestādes un sociālie partneri valstu iestādēm un sociālajiem partneriem, lai atbalstītu sociālās aizsardzības pasākumu īstenošanu saskaņā ar Eiropas sociālo tiesību pīlāru.
Avots : http://nvo.lv/lv/news/