Aktuālā informācija par Covid19 un ārkārtas situāciju valstī

Publicēts 12.03.2020

COVID-19-infographic2-2

Valdība pagarina ārkārtas situāciju līdz 2020. gada 12. maijam!

Latvijas valdības paziņojums 16.03.2020.

Saslimstības statistika pasaulē - 07. 04.2020

Latvijā: Iepriekšējā diennaktī (08.04.) veikti 1422 izmeklējumi personām ar aizdomām par saslimšanu ar Covid-19, infekcija apstiprināta 12 cilvēkiem. Latvijā kopā veikti 25458 izmeklējumi, infekcija apstiprināta 589 personām. 38 pacienti stacionēti, tai skaitā 35 ar vidēju slimības gaitu, 3 ar smagu slimības gaitu (Nacionālā veselības dienesta dati) 

https://arkartassituacija.gov.lv

VM-COVID-19-senioriem-jautajumi-LV-A4
VM-COVID-19-senioriem-jautajumi-RU-A4

Informācija krievu valodā

Jautājumi un atbildes par Covid-19

Infografika par Covid-19 ierobežošanas pasākumiem Latgales pašvaldībās

Vienotais diennakts tālrunis 8345 ar Covid-19 saistīto jautājumu noskaidrošanai

NVD: Paplašinātas iespējas nodot COVID-19 analīzes reģionos; izmaiņas analīžu ņemšanas nosacījumos

Ja ir saslimšanas simptomi, turpmāk analīzēm jāpiesakās, zvanot uz 8303

Ģimenes ārsti pacientus ar elpceļu infekcijām varēs nosūtīt uz valsts apmaksātiem Covid-19 testiem.

 • Rīcība simptomu gadījumā
 • Jauni nosacījumi pārtikas apritē slimības Covid-19 izplatības ierobežošanai
 • Ar šā gada 17. martu ir pārtraukti starptautiskie pasažieru pārvadājumi caur lidostām, ostām, ar autobusiem un dzelzceļa transportu, tāpat ir aizliegta personu pārvietošanās caur sauszemes robežšķērsošanas vietām uz Eiropas Savienības ārējās robežas, tas ir, uz Latvijas – Krievijas un Latvijas – Baltkrievijas valsts robežas. Sīkāka informācija: šeit
 • No 31. marta stājas spēkā stingrākas prasības ēdināšanas uzņēmumiem
  Rēzeknes novada pašvaldības teritorijā tiek atcelti visi kultūras pasākumi
 • Valsts plāno apmaksāt slimības lapas no otrās dienas ar Covid-19 saistītajos gadījumos❗️
 • No ceturtdienas, 2020. gada 19. marta, uz ārkārtējās situācijas laiku autobusu reisu skaits tiks samazināts. Aicinām visus iedzīvotājus, kuri uz savu iecerēto galamērķi plāno doties ar reģionālo maršrutu autobusu, pirms tam pārbaudīt aktuālo kustības sarakstu 1188 vai mājaslapā www.atd.lv 
 • Nacionālais veselības dienests (NVD) vērš iedzīvotāju uzmanību, ka ir svarīgi, lai ikvienam iedzīvotājam būtu pieejams un zināms savs ģimenes ārsts, lai nepieciešamības gadījumā saņemtu konsultācijas un norādes saistībā ar savu veselības stāvokli. Vairāk lasiet šeit.
 • No 2020. gada 18. marta tiek pārtraukta klātienes pakalpojumu sniegšana 253 pasta pakalpojumu sniegšanas vietās lauku teritorijās visā Latvijā. Līdz ārkārtas situācijas beigām iedzīvotāji pasta pakalpojumus šajās teritorijās var saņemt pēc pieprasījuma savā dzīvesvietā, nepieciešamo pakalpojumu iepriekš piesakot pa tālruni. Vairāk lasiet šeit.
 • Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka, lai ierobežotu COVID-19 izplatību, mazinot pacientu savstarpējo kontaktu iespējas, turpmāk ģimenes ārstu praksēs pacienti tiks apkalpoti pēc iepriekšēja pieraksta arī akūtajās stundās. Plašāka informācija pielikumā.

https://www.youtube.com/watch?v=n7f5CVL8Gk8

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0