Ančupānos godina Otrā pasaules kara upuru piemiņu

08.05.2014

Kultūra

8.maija rītā Ančupānu memoriālā notika piemiņas brīdis Otrā pasaules kara upuriem un kara postā cietušajiem. Godinot kritušos, Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs, pašvaldības izpilddirektors Jānis Troška, Kultūras nodaļas vadītāja Ināra Pleikšne, kā arī Audriņu pagasta pārvaldes vadītājs Vladimirs Tihomirovs un Vērēmu pagasta pārvaldes vadītājs Vladimirs Bistrovs nolika ziedus pieminekļa „Māte ābele” pakājē. Piemiņas brīdī piedalījās arī Audriņu pamatskolas audzēknes, kuras ar dzejas vārsmām godināja 254 Otrā pasaules kara upurus no Audriņu pagasta. Piemiņas brīža dalībnieki atzina, ka, lai gan kopš traģiskajiem notikumiem pagājuši aptuveni 70 gadi, tomēr ir svarīgi pieminēt traģēdiju, kas laupījusi dzīvības neskaitāmiem tūkstošiem nevainīgu cilvēku visā Latvijā, tostarp arī vairākiem tūkstošiem, kuri atdusas Ančupānu kalnu masu kapā. Pasākuma noslēgumā klātesošie tika aicināti saglabāt atmiņas par II Pasaules karā cietušajiem, tomēr tajā pašā laikā novērtēt un priecāties par savu dzīvi mierīgā laikā, kā teikts memoriāla sienā iekaltajos vārdos: „Viņi mira, lai dzīvotu tu”.

Foto no piemiņas pasākuma