Annas diena Bērzgalē

Publicēts 28.07.2015

Annas diena kopš seniem laikiem Bērzgalē ir lieli svētki, jo Bērzgales Romas katoļu baznīca ir iesvētīta Sv.Annas godam.

Arī šogad Annas diena sākās jau pašā rīta agrumā ar rosību tirgus laukumā. Tad sekoja centrālais notikums – dievkalpojums baznīcā, kurš allaž ir pulcinājis kuplu apmeklētāju pulku.

No 24. -26. jūlijam Bērzgalē notika Latgales mākslinieku plenērs “Pa Bērzgales takām”. Plenēra atbalstītāji bija Solveiga Gulau un Bērzgales pagasta pārvalde.

Annas dienā pēc Sv.mises plenērā tapušās gleznas mākslinieki izlika apskatei gar baznīcas sētu. Atklājot izstādi, klātesošie tika iepazīstināti ar māksliniekiem, ar plenēra norisi. Folkloras kopa pasākuma dalībniekus priecēja ar Bērzgales puses dziesmām.

Sveicienus svētkos saņēma ne tikai plenēra dalībnieki, bet arī visas Annas. Īpaši silti apsveikuma vārdi tika veltīti Bērzgales folkloras kopas vadītājai Annai Adijānei. Pārvaldes vadītājs Arvīds Dunskis Annai pasniedza Rēzeknes novada pašvaldības Pateicības rakstu par ilggadēju radošu veikumu tradicionālās mākslas saglabāšanā un sveicot dzīves jubilejā. Anna dāvanā saņēma arī vienu no plenēra mākslinieku darbiem.

Pusdienlaikā interesenti varēja apmeklēt radošās darbnīcas kultūras namā. Tās vienlīdz interesantas šķita kā jaunākajai paaudzei, tā mammām un vecmammām. Anita Kairiša mācīja pīt krāsainas diegu pīnītes, savukārt Ilze Čudare ierādīja mandalu izgatavošanas pamatus.

Daila Ekimāne,
Bērzgales kultūras nama vadītāja

Fotogalerija

Foto Daila Ekimāne

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0