Ar koncertiem, izstādēm un vakariņām Lūznavas muiža uzsāk 2016. gadu

13.01.2016

Kultūra

Divi koncerti, divas jaunas izstādes un jūgendstila vakariņas atjaunotajā jūgendstila pērlē, Lūznavas muižā, turpinās dažādu notikumu norisi arī 2016. gadā, aicinot ciemos gan tuvākus, gan tālākus apmeklētājus muižā rast iedvesmu un sastapt te mītošo mūzu.
23. janvārī 15.00 Lūznavas muižas Sarkanajā zālē ar koncertu “Čells un teorba” tiks atklāta piecu kamermūzikas koncertu cikla norise. Pirmajā koncertcikla reizē muzicēs Šveicē dzīvojošie mūziķi – čelliste Ilze Grudule un komponists, mūziķis un mākslinieks Vincents Flikigers (Vincent Flückiger), kurš šoreiz klausītājiem skaniski atklās mazāk pazīstamo mūzikas instrument – teorbu. Programma veidota, ņemot vērā Lūznavas muižas unikālo akustiku. Intīmā kamermūzikas gaisotnē skanēs Bomortjē, Vivaldi, Masses un Bonočīnī čella sonātes un Kapsbergera skaņdardarbi teorbai solo. Abi mūziķi stāstīs gan par programmu, gan instrumentiem, kas tiks spēlēti koncertā. Ilze Grudule Rēzeknes pusē zināma kā festivāla “Baroka mūzikas dienas Rēzeknē” rīkotāja, kura koncerts sadarbībā ar Latgales vēstniecību GORS pērn izskanējis arī Lūznavā.
Tajā pašā dienā stundu pirms koncerta, pulksten 14.00, Lūznavas muižas izstāžu ekspozīcijas piedāvājumu papildinās divas jaunas izstādes – gleznotāja, Latvijas Mākslas akadēmijas profesora, Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas direktora Osvalda Zvejsalnieka darbu izstāde “Terra Vitae”, kurā mākslinieks skatītājus iepriecinās ar pēdējo gadu košākajiem un krāsainākajiem darbiem, kas tapuši vasaras un rudens plenēros, un, sasaucoties ar muižas arhitektūras – jūgendstila – līniju, sadarbībā ar Ungārijas vēstniecību Latvijā tiks atklāta izstāde “Budapeštas jūgendstila plakāti”, kurā apmeklētājiem būs iespēja skatīt 20. gadsimta sākuma Budapeštas ielu plakātus.
Pašās mēneša beigās, 30. janvārī 15.00, muižas Sarkanajā zālē atkal skanēs saksofoni – ar koncertprogrammu “Sniega šūpulī” muižā muzicēs Rīgas Saksofonu kvartets un Latvijas Nacionālās operas soliste Kristīne Gailīte (soprāns). Rīgas Saksofonu kvartets un Kristīne Gailīte uz skatuves kopā sadarbojas jau vairākas sezonas. Šajā muzikālajā sadarbībā atrodama ļoti inovatīva pieeja latviešu komponistu solo dziesmu atskaņojumam, kur tradicionālā klavieru pavadījuma loma īpašās aranžijās uzticēta saksofonu kvartetam. Biļetes uz abiem koncertiem “Čells un teorba” un “Sniega šūpulī” iepriekšpārdošanā sarūpējamas “Biļešu Paradīzes” kasēs, biļešu cenas 4,00–6,00 €.
Savukārt 22. janvārī 19.00 Lūznavas muiža sadarbībā ar “Pērtnieku gardumiem” pirmo reizi aicina uz īpašām gardēžu vakariņām – sveču gaismā un ar jūgendstila pieskārienu. Ēdieni un dzērieni tiks pieskaņoti ne tikai muižas arhitektūrai, bet arī tās sākotnējo īpašnieku, poļu izcelsmes muižnieku Kerbedzu, smalkajai garšas izjūtai. Vakariņu gaitā tiks piedāvāta iespēja nobaudīt ēdienus kopā ar izcili piemeklētu vīnu. Vieta vakariņās jārezervē telefoniski 26106333 līdz 19. janvārim. Vakara izmaksas vienai personai 36,00 €. Vakara noslēgumā viesi saņems foto bukletu ar vakariņu laikā baudīto ēdienu receptēm un ieteikumiem par piemērotākajiem vīniem.
Muižas jaunumiem līdzi sekot var Lūznavas muižas lapā sociālajā tīklā Facebook: http://facebook.com/luznavasmuiza.
Plašāk:
Iveta Balčūne
Lūznavas muižas pārvaldniece
E-pasts: muiza@luznava.lv, tālr.: +371 29390701

Cells un teorba_Grudule Flikigers Gardezu vakarinas izstades bilde_zvejsaln un plakatiSniega supuli_Gailite un Rigas saksofonu kvartets