Ar sveču liešanu sagaida Sveču mēnesi – februāri

Publicēts 04.02.2019

Svecēm ir sena vēsture un daudzveidīga sociālas un kultūras nozīme. Svece ir pulkstenis, svece ir noskaņa, svece ir gaismas avots. Mūsdienās sveces lieto kā nozīmīgu interjera priekšmetu noskaņojuma radīšanai, kā arī dažādiem reliģiskiem un maģiskiem rituāliem.

Jau vairākus gadus Rikavas kultūras namā sveču liešana ir kļuvusi par pastāvīgu tradīciju, arī šogad pulcējāmies kopā uz sveču darināšanu.

Pagājušā nedēļā lējām sveces, izmantojot dažādu formu traukus, veidojām formas no kartona , kausējām parafīnu un neizdedzinātos sveču galus. Iekrāsojām parafīnu dažādos toņos, kurus izmantojām krāsainu sveču veidošanā. Nodarbību laikā interesenti varēja iegūt informāciju par sveču liešanas nozīmi un sveču liešanas pamatprincipiem. Patīkami pārsteigumi sagaidīja katru, kas pēc sveces sacietēšanas atbrīvoja to no formas. Kāda gan krāsu daudzveidība atklājās! Pašiem prieks un gandarījums par paveikto darbu!

Sveču liešanas darbnīcā piedalījās dažādu gadu gājumu interesenti un beigās ikviens bija apmierināts ar sava radoša darba rezultātiem.

Visu nedēļu kultūras nama telpās būs apskatāma sveču izstāde. Aicinām ik vienu atnākt , apskatīt, iedvesmoties.

 

Inese Vērdiņa, Rikavas kultūras nama vadītāja

IMG_20190130_145950IMG_20190131_150652 IMG_20190131_151959 IMG_20190204_092924

 

 

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0