Atklāta iniciatīva “Latvijas skolas soma”

Publicēts 11.09.2018

Īpašā pasākumā “Arēna Rīga” ar 6000 skolēnu līdzdalību no visas Latvijas 6. septembrī tika atklāta iniciatīva “Latvijas skolas soma”. Mūsu novadu pasākumā pārstāvēja 63 dalībnieki.

Skolēniem bija iespēja piedalīties radošās darbnīcās: iesaistīties dažādos radošos eksperimentos, iepazīt kino un animācijas tapšanas aizkulises, kā arī dalīties iespaidos, kādu viņi saredz Latviju vēl pēc simt gadiem.

Atklāšanas pasākumā dalībniekus uzrunāja Latvijas Republikas Ministru prezidents Māris Kučinskis, kultūras ministre Dace Melbārde, izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

“”Latvijas skolas somas” iniciatīva ir veidota ar pārliecību, ka Latviju skaistāku un stiprāku var padarīt cilvēki, kuri ļoti labi pazīst savu zemi, tās vērtības, pārzina kultūru, dabas bagātības, lepojas ar zinātnes un uzņēmējdarbības sasniegumiem, ļoti labi zina arī savas valsts vēsturi, ir spējīgi dažādās valodās par to stāstīt citu valstu cilvēkiem,” savā uzrunā teica kultūras ministre Dace Melbārde, uzsverot, ka šī, lielākā no Latvijas valsts simtgades iniciatīvām, ikkatram no vairāk nekā 240 tūkstošiem 1.-12. klases skolēnu Latviju palīdzēs piedzīvot, izzināt un nodot tālāk.

Pasākuma kulminācija bija koncerts “100 Latvijas stāsti 100 minūtēs” ar pazīstamu mākslinieku piedalīšanos. Apvienojot tradicionālās un modernās mākslas vērtības un mudinot jauniešus arī pašiem būt radošiem, uz skatuves kāpa Raimonds Pauls, vijolnieks Daniils Bulajevs, The Ludvig, Laima Jansone, grupa “DaGamba”, Matīss Čudars, Edavārdi, dejotāja un horeogrāfe Liene Grava, Justs Sirmais, Rūta Dūduma, Daumants Kalniņš, dūdu un bungu grupa “Auļi”, soprāns Marlēna Keine, DJ Monsta un DJ Rudelies, simfoniskais orķestris “DD” diriģenta Jāņa Liepiņa vadībā, deju grupa “Dzirnas”, velo triālisti ”Karters”. Aizraujošā un mūsdienīgā veidā koncertu caurvija Latvijas vēsture, kultūra, tradīcijas un vērtības šodienas skatījumā kā vēstījums un aicinājums ikvienam skolēnam nepārtraukti attīstīties un augt, veidojot nākotnes Latviju.

Latvijas valsts simtgades iniciatīva “Latvijas skolas soma” ir valsts finansēta programma piecu gadu periodam. Tās mērķis ir nodrošināt iespēju valsts noteiktā mācību satura īstenošanas gaitā katram 1.–12. klašu skolēnam un profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem klātienē izzināt un pieredzēt Latvijas dabas un kultūras vērtības, kā arī iepazīt zinātnes sasniegumus un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus īpašā starpdisciplinārā programmā.

 

Aija Dundure,
iniciatīvas “Latvijas skolas soma” koordinatore

 

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0