Atpūtas nometne jauniešiem Sakstagala pagastā

Publicēts 07.08.2017

No 23. līdz 25. jūlijam 10 Sakstagala pagasta jaunieši trīs dienas aktīvi pavadīja kopā jaunajā jauniešu centrā Ciskādos. Pateicoties Rēzeknes novada finansētajam jauniešu inventāra projektam, tika iegādātas dažādas spēles, novuss, galda hokejs, bumbas, pufi un galda piederumi, kas veicināja jauniešu saturīga brīvā laika pavadīšanas iespējas un neformālās izglītības pilnveidošanu.

Šīs nometnes mērķis bija popularizēt aktīvu brīvā laika pavadīšanu jauniešu vidū, attīstīt patstāvību un pārliecību par savām spējām. Jaunieši nometnes laikā spēlēja dažādas spēles, bija organizētas orientēšanās sacensības pa Ciskādiem un apkārtni, kur jauniešiem vajadzēja orientēties kartē, iepazīt jaunas vietas un izpildīt dažādus uzdevumus un „cietos riektus”. Šī aktivitāte saliedēja jauniešus un veicināja komandas darbu.

Nometnes laikā ciemojās arī brīvprātīgā meitene no Vācijas Lea, kura palīdzēja nometnes organizēšanā un veicināja starpkultūru komunikāciju. Daudzi jaunieši kontaktējoties ar brīvprātīgo, saprata, ka angļu valoda mūsdienās ir ļoti nozīmīga un valoda ir jāmācās un jāpraktizē!

Otrajā dienā mēs kopīgi gājām pārgājienā uz Ružinu, kur aktīvi pavadījām dienu pie ezera, spēlējot gan volejbolu, gan badmintonu, gan iecienīto jauniešu spēli Mafija.

Arī vakari tika pavadīti jautri un aktīvi, jaunieši gulēja teltīs, spēlēja mēmo šovu, dziedāja karaoke, skatījās filmas. Visi kopā taisījām sev brokastis, pusdienas un vakariņas. Bija jautri sataisīt lielo katlu aukstās zupas, cept desiņas. Taisījām ugunskuru, cepām ugunskurā kartupeļus.

Arī nometnes trešā diena tika pavadīta aktīvi, izvērtējot savas spējas Daugavpils Tarzāna parkā. Daži jaunieši varēja pieveikt arī pašu grūtāku „Melno trasi”, kura bija īpaši sarežģīta. Tarzāna parkā jaunieši varēja izaicināt sevi un pārbaudīt savus spēkus, pārvarēt bailes no augstuma. Tas deva pārliecību par sevi un saviem spēkiem.

Paldies Rēzeknes novada piešķirtajiem līdzekļiem jauniešu aktivitātēm Sakstagala pagastā, par kuriem tika organizēta šī nometne un iegādāta pārtika, kā arī paldies Sakstagala pagasta pārvaldei, kas atbalstīja šo ideju, par nometnes organizēšanu un līdzfinansējumu autobusam, kurš izvadāja jauniešus uz Tarzāna parku Daugavpilī.

Sakstagala jaunatnes lietu speciāliste
Dace Deksne

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0