Atsāksies drošas braukšanas apmācības Ančupānu kartodromā

Publicēts 12.01.2017

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) sadarbībā ar Rēzeknes novada pašvaldību un Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroju (LTAB) ikvienam autovadītājam piedāvā bezmaksas drošas ziemas braukšanas konsultācijas Rēzeknē. Nodarbību vieta: Ančupānu kartodroms.

Nodarbību dalībniekiem tiks skaidroti drošas braukšanas pamati, veidota izpratne par bremzēšanas ceļa garumu, tā ietekmējošiem faktoriem ziemas apstākļos, par šķēršļu apbraukšanu un par to, kā izvairīties no sadursmes, ja bremzēšanas ceļš ir nepietiekams. Tāpat interesentiem individuāli tiks sniegts skaidrojums par auto riepu stāvokli un to izvēli atbilstoši ikdienas braukšanas stilam.

Grupu nodarbību laiki Rēzeknē:

  • trešdien, 18. janvārī, plkst. 10:00; 12:00; 14:00 un 16:00;
  • ceturtdien, 19. janvārī, plkst. 10:00; 12:00; 14:00 un 16:00;
  • piektdien, 20. janvārī, plkst. 10:00; 12:00; 14:00 un 16:00;
  • • sestdien, 21. janvārī, plkst. 10:00; 12:00; 14:00 un 16:00;

Nodarbību ilgums: viena stunda un 30 minūtes.
Pieteikšanās: nodarbībām, zvanot uz tālruņa numuru: 64623780 (darba dienās no plkst.9:00-17:00)

Nosacījumi: nodarbībā drīkst piedalīties jebkurš autovadītājs ar savu transportlīdzekli, kurš aprīkots ar ziemas riepām, kuram ir derīga tehniskā apskate un obligātā civiltiesiskā apdrošināšana. Vēlams uz nodarbību ierasties ērtos, braukšanai atbilstošos apavos un siltā apģērbā.

Svarīgi! Gadījumā, ja kāds autovadītājs netiek uz iepriekš pieteiktu nodarbību, lūgums sniegt informāciju uz iepriekš norādīto tālruni, lai varētu operatīvi piedāvāt vietu citiem braukt gribētājiem.

Lai palielinātu drošību uz ceļa, no 2016. gada 1. novembra topošo autovadītāju teorētiskās un praktiskās apmācības programmās ir ieviests stingrāks regulējums vadīšanas apmācībām nelabvēlīgos apstākļos, piemēram, slidena ceļa gadījumā.  Taču drošas braukšanas konsultācijas būs noderīgas arī autovadītājiem ar stāžu, jo arī viņi nereti nav līdz galam apguvuši drošas braukšanas prasmes ziemas apstākļos.

Divos gados drošas braukšanas apmācībās Ančupānu kartodromā jau ņēmuši dalību ap 100 autovadītāju.  V. Keišs uzsvēra arī veiksmīgo sadarbību, kas Ceļu satiksmes drošības direkcijai ir izveidojusies ar Rēzeknes novada pašvaldību, šajās apmācībās parasti piedalās arī Rēzeknes novada vidusskolu audzēkņi, kuri ar pašvaldības finansiālo atbalstu skolā apgūst B kategorijas braukšanas prasmi.

 

Anna Rancāne

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0