Atver profesijas durvis “Zaļajā salā”

Publicēts 23.04.2019

23. aprīlī Verēmu pamatskolas 6. un 7. klašu skolēni piedalījās projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” karjeras attīstības atbalsta pasākumā “Atver profesijas durvis!”, kurš notika viesu namā “Zaļā sala”.

Pasākuma mērķis bija iepazīstināt skolēnus ar uzņēmumu, tā darba ikdienu, profesijām, kuras ir iesaistītas ikdienas darbā un prasmēm, kuras katrai profesijai ir nepieciešamas.

Viesu namā “Zaļā sala” skolēnu grupu laipni sagaidīja tā īpašniece Rita Tērauda. Sākumā visiem bija iespēja iepazīties ar uzņēmumu, tā darbošanās profilu, darba sasniegumiem, kuri ir novērtēti ar vairākiem Atzinības rakstiem. Tos varēja aplūkot viesu nama iekštelpās. Īpašniece iepazīstināja skolēnus ar dažādo profesiju klāstu, kas nodarbinātas šajā viesu namā, kā arī pastāstīja par profesiju apgūšanas iespējām Rēzeknes pusē. Viesu namam “Zaļā sala” ir nodibināta cieša sadarbība ar Rēzeknes Tehnikumu un viņi uzņem audzēkņus praksē. Skolēniem tika novadīta arī ekskursija, kurā izrādīja gan skaisti iekārtotās, uzkoptās telpas, gan apkārtni. Pēc visa redzētā noteikti var teikt, ka cilvēki ir ieguldījuši milzīgu darbu un mīlestību, lai viss izskatītos tā, kā tas izskatās šobrīd. Sirsnība, ģimenes siltums un čaklums ir tās lietas, kurām pateicoties ir veidojies šāds uzņēmums.

Otrajā nodarbības daļā visi skolēni tikai sadalīti grupās un darbojās vairākās meistarklasēs– noformētāji, oficianti, pavāri un to palīgi. Meistarklasēs skolēni gatavoja uzkodas, zēni cepa saldās vafeles, meitenes gatavoja salātus pildītajiem groziņiem, taisīja smūtijus, darbojās ar blenderi, apguva salvešu locīšanas veidus, klāja galdu, mazgāja traukus, veidoja noformējumus galdiem.

Skolēni vienbalsīgi apgalvoja to, ka pasākums viņiem ļoti patika un ir pateicīgi par to, ka viņi varēja apgūt tādas prasmes, kuras vēl līdz šim nebija apguvuši. Lielu “paldies” visi saka viesu mājas saimniecēm Ritai un Inesei, kuras vadīja meistarklases un uzņēma mājīgajā viesu namā.

Sagatavoja: pedagoģe karjeras konsultante Santa Vorkale

zalasala1 zalasala3

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0