Audriņu pamatskolas skolēni apmeklē teātri “Joriks”

Publicēts 13.12.2019

Audriņu pamatskolas 9. klases skolēni projekta “Skolas soma ” ietvaros apmeklēja Rēzeknes teātri “Joriks”, kur koncertā “Raksti mani šovakar” mūsdienu latviešu autoru dzeja skanēja aktieru Karinas Lučiņinas, Māra Skroda un Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas audzēkņu izpildījumā.

Pēc skolēnu domām, tas drosmīgs un spēcīgs uzvedums, ko viņi uz teātra skatuves ir redzējuši. Tās ir divas pasaules – ikdienišķā un vilinošā ar iespējām, valdzinājumu, ar debesīm un zemi, ar jūs tur – uz skatuves, un mēs te – arī uz skatuves. Tas ir izcili!

Mūs uzrunāja savdabīgais izpildījuma stils, skatuves noformējums un uzdrīkstēšanās komunicēt par sabiedrību, kurā tas notiek … ar mums. Šī bija izvēle: iet vai neiet, skatīties vai aizmukt, mēs palikām, redzējām, baudījām, sajutām – vārdu, skaņu, smaidu, mūziku, aizskārām sevī šo smalko dvēseles stīgu, neikdienišķo….

Tēls. Simbols. Mūzika. Analīze. Visam pa vidu smalkas perkusijas fons. Bērni un jaunieši kā mērķauditorija, kurus uzrunā, kuri atsaucas…

Gribam pateikt paldies par iespēju iegūt estētisko pieredzi, izbaudīt izrādē valdošās spriedzes intensitāti, jūtu un pārdzīvojumu izpausmes spēku!

Paldies par skaistu fantāzijas lidojumu visai radošajai komandai.

 

Diāna Vasiļjeva

 

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0