Audriņu pamatskolas skolēni ciemos pie ugunsdzēsējiem un glābējiem Rēzeknē

Publicēts 24.05.2016

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests 17. maijā atzīmēja savus profesionālos svētkus – Ugunsdzēsēju un glābēju dienu, un aicināja nākt ciemos uz informatīvo pēcpusdienu. Audriņu pamatskolas 1. un 2. klases, kā arī 6. un 8. klases skolēni devās uz Rēzeknes daļu, lai iepazītos ar ugunsdzēsēju glābēju ikdienu.

Atvērto durvju dienā ar lielu interesi bērni klausījās izsmeļošo stāstu par dienesta darbību, par ugunsdrošības noteikumu ievērošanas nozīmi ikdienas dzīvē. VUGD darbinieki izrādīja ugunsdzēsēju depo un parādīja VUGD tehniku, kā arī ļāva izmēģināt un pielaikot ugunsdzēsēju darba tērpu jeb aizsargtērpu, sniedza atbildes uz visiem interesējošiem jautājumiem, kā arī atgādināja par drošības noteikumiem un pastāstīja par iespējām nākotnē kļūt par ugunsdzēsēju un glābēju.

Bērnus ļoti sajūsmināja iespēja apskatīt un pielaikot ugunsdzēsēju speciālo aprīkojumu. Nepalaidām garām arī lielisko izdevību pasēdēt iekšā īstā ugunsdzēsēju mašīnā. Mācību ekskursijas noslēgumā katrs no bērniem izmēģināja trāpīt ūdens strūklu no liela hidranta spainī. Ar šļakatām – tomēr jautri! Daudzi skolēni iedvesmas pilni izteica vēlēšanos apgūt ugunsdzēsēja profesiju, jo tā ir cēla un interesanta.

Audriņu pamatskolas skolotājas Sandra Jeršova, Oksana Brokāne, Alīna Krasovska

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0