Audriņu pamatskolas skolēni ēno „Valsts Probācijas dienesta” darbiniekus

Publicēts 20.02.2018

Jau otro gadu pēc kārtas audzināšanas procesa ietvaros, domājot par karjeras izglītību Audriņu pamatskolas skolēni tiek mudināti izmantot iespēju piedalīties „Ēnu dienā”.

14. februārī Audriņu pamatskolas 8.klases skolēni Jeļena Putina un Vladislavs Burovs „Ēnu dienā” apmeklēja valsts organizāciju “Valsts Probācijas Dienests”.

Tas bija diezgan interesanti izzināt organizācijas funkcijas un ar ko

tā nodarbojas, skolēni tika iepazīstināti ar īpašu aprīkojumu, kuru savā

darbībā izmanto Probācijas dienesta darbinieki, strādājot ar saviem klientiem. Dienesta darbiniekiem uzdevums ir vienkāršs dot iespēju tiem, kuri to ir pazaudējuši.

„Ēnotājiem” bija iespēja tikties ar komandu, ar organizācijas vadītāju un apskatīt Rēzeknes nodaļas telpas.

Rēzeknes birojs sastāv no vairākām telpām, proti: zālē, kur notiek tikšanās.

Galvenais birojs, to speciālistu birojs, kas strādā ar dokumentiem un pirmajā stāvā, kur notiek darbs ar klientiem. Pēc ekskursijas notika prezentēšana, kurā varēja uzzināt vairāk par šo profesiju un uzdot interesējošos papildus jautājumus darbiniekiem.

Vladislavam un Jeļenai spilgtu iespaidu atstāja demonstrētā filma, kuras pamatā ir reāli notikumi par cilvēkiem, par viņu dzīvi un likteņiem, proti, par ieslodzītajiem. Tika parādīts, kādos apstākļos viņi dzīvo, ko ēd un ko dara. Visbiežāk cilvēki, kuri lieto narkotiskās vielas, ir sabojājuši savu veselību un dzīvi, cietuma termiņš var sabojāt biogrāfiju. Daži izcieš cietumsodu 3 un 5 gadus un daži vēl vairāk.

Kopumā skolēni uzzināja, ka šīs profesijas pārstāvji (probācijas dienesta darbinieki) palīdz izvairīties no cietuma termiņa, izmantojot mājas arestu vai koriģējošu / piespiedu darbu. Viņi ikdienā strādā ar cilvēkiem un dod viņiem cerību, iespējas un izredzes. Diemžēl ir cilvēki, kuri šo iespēju zaudē un dodas uz cietumu. Probācijas dienesta darbiniekiem ir īpašs darba režīms – gan dienā, gan naktī veicot reidus.

Interesants šķita fakts, ka darbinieki var elektroniski sekot klientu mājas arestam, pievienojot īpašu mikroshēmu uz kājas klientam, kuram ir noteikts mājas arests, kurā tiks izsekotas atrašanās vietas, un likumpārkāpējam tiks dots ikdienas grafiks, in-on-how un kādā maršrutā viņš var iet, piemēram, pulksten 12:00 klients var doties uz veikalu un pulksten 13:00.

Pēc tikšanās saņemti suvenīri- zīmulis un svilpe ar uzrakstu “Valsts Probācijas Dienests”.

Audriņu pamatskolas „ēnotāji” sajūsmā par radušos iespēju iepazīties ar „Valsts Probācijas dienesta” darbu, tā specifiku.

Kā saka paši skolēni: „Mums patiešām patika šī profesija, un nākotnē mēs varētu tur strādāt, jo tur ir ērti apstākļi un draudzīga komanda.”

Audriņu pamatskolas skolotāja Iveta Rundāne

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0