Audriņu pamatskolas skolēni piedalās Putras dienā

Publicēts 16.11.2015

Jau otro gadu Audriņu pamatskolas skolēni piedalījās “Putras programmā”. Tie ir pasākumi, kas veltīti veselīgam dzīves veidam un kuri turpinājās gandrīz visu oktobri. Bērni padziļināja savas zināšanas par veselīgu uzturu, veicināja veselīgas ēšanas paradumus, kā arī radoši un jautri pavadīja laiku.

1.-3. klases skolēni  savu ceļojumu Putras dienā sāka no organizatoru piedāvātās prezentācijas noskatīšanās. Tā arī bija neparastā veidā –  guļot uz “paklāja – lidmašīnas”. Tālāk mūsu ceļš veda uz skolas ēdnīcu – ar pavāru palīdzību bērni gatavoja īstu putru lielajā katliņā un ar milzīgu pavārnīcu dalīja visiem izsalkušajiem. Pēc tam sākumskolēni “aizceļoja” uz radošajām darbnīcām – no putraimiem tapa brīnumainās gleznas.

Smieklu un joku pilna bija arī Putras pēcpusdiena – noslēdzošais pasākums. Bērniem bija jāatmin putraimu nosaukumi, taustot to, kas ir noslēpts maisiņā. Skolēni minēja mīklas, sacerēja sakāmvārdus par iecienīto putriņu, dejoja, piedalījās konkursos.

Savukārt 5. klases skolēni apmeklēja Maizes muzeju Aglonā. Viens no brauciena mērķiem bija iepazīties ar latgaliešu maizes cepšanas tradīcijām un popularizēt veselīgu uzturu, kas grūti iedomājams bez rudzu maizes un putras uz mūsu galdiem ikdienā. Muzeja vadītāja Vija Kudiņa pastāstīja par senām latgaliešu rudzu audzēšanas tradīcijām, par rudzu maizes cepšanas un putras pagatavošanas procesiem un par to nozīmi mūsu dzīvē.

Muzeja apmeklējums nebija garlaicīgs, jo bija daudz demonstrējumu, latgaliešu dziesmiņu un dzejoļu, un pat deju. Muzeja eksponātus varēja pataustīt ar rokām un iztēloties sevi par īstu latgaliešu zemnieku. Viss beidzās ar rudzu maizes degustāciju, putras ēšanu un zaļās tējas baudīšanu.

Atgriežoties pēc rudens brīvlaika, 2. novembrī 5. klases skolēni un klases audzinātāja Jeļena Pimahova iepazīstināja ar redzēto, dzirdēto un pārdzīvoto 6. un 8. klases skolēnus, parādot aizraujošu prezentāciju. Bērni labprāt un ar neviltotu interesi iedziļinājās gan teiktajā, gan fotogrāfijās.

Turpinot darbu, 5., 6., un 8. klases skolēni sacerēja sakāmvārdus un parunas par putru. Pirms darba uzsākšanas klases audzinātājas piedāvāja iepazīties ar citu tautu folkloras materiāliem – Jeļena Pimahova sagatavoja sakāmvārdus un parunas par putru krievu un citu tautu folklorā, bet Sandra Jeršova – latviešu tautas folklorā. Pēc tam skolēni paši gan pāros, gan individuāli sacerēja un vizuāli noformēja savus darbiņus.

 

 

Jeļena Pimahova, 
Sandra Jeršova,  
Oksana Brokāne, 
Audriņu pamatskolas skolotājas

WP_20151104_11_18_30_Pro DSC08099 DSC08103 IMG_4413 IMG_4417 IMG_4418 IMG_4420 IMG_4466 WP_20151104_08_40_57_Pro 2 4 5

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0