Audriņu pamatskolas skolēni svin Masļenicu

Publicēts 03.03.2020

Skaistā, ziemīgā dienā, kad saulīte bija ar “zobiņiem”, kad ārā bija sniedziņš, Audriņu pamatskolas skolēni kopā ar pārējiem Audriņu lielajiem un mazajiem iedzīvotājiem pie kultūras nama svinēja jautro un jokpilno Masļeņicu, atvadīšanos no ziemas.

Šie ir saules svētki, kuros cilvēki sveic sauli pēc garās ziemas, līksmi atvadās no ziemas un jautri sagaida pavasari. Audriņu kultūras nama vadītāja Tamāra Smirnova rūpējās, lai visiem būtu jautri un patīkami, lai visi atnākušie dejotu, līksmotu un piedalītos jautrās aktivitātēs. Pēc aktivitātēm visi devās dedzināt salmu lelli un gāja riņķa dejā, kas simbolizē ziemu un nozīmē, ka šādā veidā no ziemas visi atvadījās līdz pat nākamajam gadam. Divas komandas – “Ziema” un “Pavasaris” – jautrās sacensībās cīnījās par uzvaru. Kad gandrīz pārsvars bija “Ziemas” pusē, palīgā nāca jauni spēki un uzvarēja “Pavasara” komanda. Urrā! Masļeņica aiziet, ar to kopā arī ziema, un pavasaris nāk tās vietā!

Masļeņicas svinēšana saistās arī ar garšīgu cienastu. Galvenais ēdiens un svētku simbols ir pankūkas – saules un auglības simbols. Katrs dalībnieks pacienājās ar garšīgām pankūkām un karstu tēju, kuru sagādāja Nadežda Ivanova un Mārīte Broka. Paldies!

Audriņu pamatskolas skolotāja Dace Vasilevska

20200228_132043 20200228_133208 20200228_135033 20200228_140316

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0