Audriņu pamatskolas skolēniem arī brīvlaikā ir jautri!

Publicēts 09.11.2015

Lai brīvlaiks nepaietu veltīgi, 4. un 5. klases skolēni nolēma aizbraukt mācību ekskursijā uz Aglonas maizes muzeju un Daugavpils Olimpisko centru.

Brauciena mērķis bija iepazīties ar latgaliešu maizes cepšanas tradīcijām un popularizēt veselīgu uzturu, kas grūti iedomājams bez rudzu maizes uz mūsu galdiem ikdienā. Muzeja vadītāja Vija Kudiņa, ļoti enerģiska un savu darbu mīloša sieviete, pastāstīja par senām latgaliešu rudzu audzēšanas tradīcijām, par rudzu maizes cepšanas procesu un par tās nozīmi mūsu dzīvē. Muzeja apmeklējums nebija garlaicīgs, jo bija daudz demonstrējumu, latgaliešu dziesmiņu un dzejoļu, un pat deju. Muzeja eksponātus varēja pataustīt ar rokām un iztēloties sevi par īstu latgaliešu zemnieku. Viss noslēdzās ar īstās rudzu maizes degustāciju un zaļās tējas baudīšanu.

Ja ir vēlēšanās audzināt bērnus par savas zemes tradīciju zinošiem un mīlošiem cilvēkiem, šī muzeja apmeklējums ir tā vērts.

Pēc muzeja mēs devāmies uz Daugavpils Olimpiskā centra baseinu. Tā ir īsta bērnu paradīze: divi dažādi baseini, pirtis un džakuzi. Divas stundas peldēšanas, niršanas un „trakošanas” padarīja braucienu par neaizmirstamu!

Jeļena Pimahova
Audriņu pamatskolas 5. klases audzinātāja 

ekskursija3 ekskursij4 ekskursija2

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0