Audriņu pamatskolas skolēnu ciemošanās Vācijā

Publicēts 18.07.2014
Audriņu pamatskolas skolēni nometnē Vācijā

Jūlija sākumā Audriņu pamatskolas 20 skolēni un 2 skolotāji devās ar prāmi no Ventspils ostas uz Vācijas pilsētu Selmu, kur piedalījās Vācijas Starptautiskās policijas asociācijas organizētajā nometnē. Pavisam ātri aizritēja 10 dienas, mājupceļš ar prāmi un smagie koferi vedināja  atcerēties par brīnišķīgi pavadītajām dienām, dažādajām balvām un dāvanām sacensībās un konkursos, kuros katrs no mums piedalījās. Lai arī Vācijā pāris dienas bija lietus, aktivitātes tika pārplānotas un visas īstenotas.

Iepazīšanās ar Vāciju sākās jau braucot prāmī, kur Latvijas Samariešu apvienības brīvprātīgā darba koordinatore Laura Bulmane pastāstīja svarīgāko, kas mums būtu jāzina, izdomāja dažādas aktivitātes, lai saīsinātu ilgo braucienu un visus cienāja ar sarūpēto ceļamaizi. Travemundas ostā mūs sagaidīja Vācijas policijas busiņš, kurā visiem tika pasniegti maisiņi ar našķiem, jo līdz nometnes apmešanās vietai Selmas pilsētai bija vairāku stundu brauciens. Mīļi un draudzīgi nometnes teritorijā mūs sagaidīja nometnes organizētājs Konrads Brokers.

Pirmās dienas ekskursija pa teritoriju lika sajūsmā iesaukties un dažreiz skumji nopūsties nevienam vien bērnam, jo par tik mūsdienīgi iekārtotām mācību telpām, konferenču un nodarbību zālēm, sporta laukumiem un sporta zālēm, kurās ir liela inventāra daudzveidība un padomāts arī par drošību, pagaidām varam tikai sapņot. Šajā sporta zālē tika pavadītas daudzas stundas, skrienot stafetes, spēlējot dažādas spēles un cīnoties par labākā svarcēlāja godu. Baseins un telpas, kur pārģērbties un nomazgāties, arī bija bieža apmeklējuma vieta mūsu bērniem – vieni iemācījās peldēt, citi pārvarēt savas bailes no lēcieniem augstumā. Visa teritorija ir ļoti funkcionāli iekārtota – plašas ēdināšanas telpas, šautuve, boulings, trenažieru zāles ar dažāda veida trenažieriem, situācijas spēļu istaba, lai topošie policijas darbinieki varētu apgūt visas nepieciešamās prasmes un iemaņas. Teritorijā bija sava degvielas uzpildes stacija, kur topošie policisti trenējas ātri uzpildīt  automašīnas. Sajūsmināja lielā garāža ar policijas automašīnām, arī nometnes dalībnieki tika izvizināti ar tām. Liels pārsteigums bija, kad policijai piederošs autobuss vienā mirklī kļuva par leļļu teātra zāli, kur varējām noskatīties izrādi, kuras noslēgumā varoņi apdāvināja bērnus ar saldumiem. Brīvā brīža atpūtai foajē organizatori uzstādīja mini futbolu. Aktivitātes tur norisinājās katru brīvu brīdi.

Dienas piepildīja sporta spēles, konkursi, viktorīnas, 3 stundu nodarbības Meža skolā, brīnišķīgais Safari parka apmeklējums (brīvās dabas zooparks un elpu aizraujošas atrakcijas atrakciju parkā), boulings, vakars pie ugunskura, piepildīts ar dziesmām dažādās valodās, filmu skatīšanās vakari (ar visiem nepieciešamajiem atribūtiem – dzērienu un čipsiem) un, visbeidzot, bagātīga ēdināšana, kur katrs varēja atrast savai gaumei piemērotu ēdienu, — par visu bija padomājuši nometnes organizatori, lai mūsu ciemošanās būtu neaizmirstama un bagātīga.

Lielu paldies nometnes dalībnieki un skolotāji saka Vācijas policijas asociācijai, Konradam Brokeram, Rīgas brīvostas pārvaldei, Latvijas Samariešu apvienībai, Laurai Bulmanei, Audriņu pagasta sociālajam darbiniekam Aleksandram Bindemanim par rasto iespēju piedalīties nometnē, Audriņu pagasta pārvaldniekam Vladimiram Tihomirovam un Audriņu pamatskolas skolēnu autobusa šoferim Jurim Pontakam par dalībnieku nogādāšanu vēlā nakts stundā uz Rēzekni un atpakaļ mājās. Priecājamies, ka varējām parādīt sevi no labākās puses, celt Latvijas, sava pagasta un skolas godu Vācijas policijas asociācijas rīkotajā konferencē.

Liāna Teirumnieka
Audriņu pamatskolas direktore

Uz prāmja Ventspils ostā pirms braucienaSporta zālēGarāža ar policijas mācību automašīnāmVakara pasēdēšana pie ugunskura dziedot dziesmasBoulingsNodarbības Meža skolāMini futbola laukums foajēCiemošanās Meža skolāKopbilde pirms došanās uz Latviju

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0