Audriņu sākumskolas skolēni apgūst drošas pasaules noteikumus

Publicēts 25.11.2015

Mūsdienu realitāte izvirza pedagogiem un vecākiem sarežģītas prasības – no vienas puses bērnā jāieaudzina uzticība pret apkārtējo pasauli, bet no otras – šausminošā negadījumu statistika piespiež modināt visus sabiedrības locekļus būt piesardzīgiem, uzmanīgiem un modriem. Tāpēc Audriņu pamatskola turpina pasākumu ciklu, kas veicina skolēnu drošas vides veidošanos. Visam, kas ir apkārt mūsu bērniem, ir jābūt pieredzes uzkrāšanas, nevis briesmu avotam.

Lai apgūtu drošas dzīves pamatprincipus, mazie audriņieši – sākumskolas skolēni, iepazinās ar drošības noteikumiem klases stundās, “Džimbas skolas” nodarbībās, CSDD speciāli aprīkotās klases apmeklējumos. Savukārt šā gada 20. novembrī Audriņu pamatskolā viesojās Latvijas Valsts policijas Rēzeknes iecirkņa pārstāvji ar nolūku paplašināt un nostiprināt skolēnu zināšanas drošības jautājumos. Policisti piedāvāja rotaļu veidā apgūt jaunas prasmes un nostiprināt jau esošās.

Bērni noskatījās mācību filmu par uzvedības noteikumiem, satiekoties ar svešiem cilvēkiem, ceļu satiksmes noteikumiem, drošību internetā, mājās, skolā un citās dzīves situācijās.

Lielu pārsteigumu mūsu bērniem sagādāja krāsainā ceļu satiksmes noteikumu apgūšanas spēle, kura aizņēma gandrīz visu mūsu aktu zāles grīdu! Metamais kauliņš un figūriņas bija tik milzīgas, ka bērni turēja tos ar abām rokām. Atšķirībā no galda spēlēm, uz “grīdas” spēles viņi varēja staigāt kājām.

Skolēni, pedagogi un policisti ar aizrautību sadarbojās didaktiskajās drošības spēlēs. Par veiksmīgu piedalīšanos visi bērni nodarbības gaitā saņēma saldas balvas – konfektes, bet nodarbības noslēgumā – drošai dzīvei noderīgas balvas – atstarotājus.

Mums, pedagogiem, lielu prieku sagādāja tas, ka mūsu audzēkņi brīvi atbildēja uz uzdotajiem jautājumiem, aktīvi piedalījās gan nopietnā sarunā, gan jautros konkursos.

Paldies Rēzeknes iecirkņa Valsts policijas pārstāvjiem par sniegto atbalstu mūsu skolai bērnu audzināšanas un izglītošanas procesā! Viņi māca bērnus nevis baidīties no “cilvēkiem formas tērpos”, bet uzticēties tiem, lūgt padomu un aizsardzību.

 

 

Oksana Brokāne
Audriņu pamatskolas skolotāja

WP_20151119_09_30_02_Pro WP_20151119_09_17_45_Pro WP_20151119_09_21_22_Pro WP_20151119_09_21_51_Pro

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0