Audriņu skolēni apmeklē “Uzņēmēju dienas Latgalē 2018″

Publicēts 27.09.2018

Audriņu pamatskolas 7.-9. klašu skolēni kopā ar skolotājām piektdien, 21. septembrī devās uz Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras organizēto pasākumu “Uzņēmēju dienas Latgalē 2018”, kas notika Latgales Vēstniecībā GORS. Pasākuma mērķis bija pilnveidot zināšanas par to, kā būt veiksmīgam jaunietim mūsdienu darba tirgū.

No paša rīta skolēni apmeklēja CV-Online uzņēmuma organizēto semināru “Kā būt veiksmīgam jaunietim mūsdienu darba tirgū”. CV-Online ir vadošais interneta personāla atlases uzņēmums Baltijā, kurš pārvalda arī karjeras un darba portālus – cv.lv un visidarbi.lv. Semināra laikā skolēni uzzināja par pieprasītākajām profesijām mūsdienu darba tirgū un kas ir nepieciešams veiksmīgas karjeras īstenošanai. Semināra lektore detalizēti pastāstīja par to, cik svarīgi ir pareizi sastādīt savu CV, uzrakstīt motivācijas vēstuli un kā sagatovoties un veiksmīgi iziet daba interviju ar potenciālo darba devēju. Semināra noslēguma daļā uzstājās SIA “Nemo”, Latvijas lielākās modes apģērbu rūpnīcas pārstāve, kura pastāstīja par rūpnīcas vēsturi un darbību. Rūpnīcai ir filiāles Krāslavā, Ludzā un Gulbenē, kur ir nodarbināti vairāk kā 200 darbinieku. Rūpnīca aicina darbā ne tikai šuvējus un drēbniekus, bet arī šūšanas tehnologus, ražošanas procesa meistarus un klientu un iepirkuma speciālistus. Prezentācija beidzās ar divu jaunu dizaineru kolekciju modes skati. Modes kolekcijas ir ļoti mūsdienīgas un patika skolēniem un skolotājām. Pēc semināra apmeklēšanas bija iespēja apskatīt dažādu uzņēmumu, organizāciju un mācību iestāžu ekspozīcijas, kā arī uzdot jautājumus un uzzināt par karjeras iespējām.

Ekspozīcijā bija pārstāvēti dažādi Latgales novadi. Lielāko skolēnu interesi izraisīja Nacionālo bruņoto spēku rekrutēšanas un atlases centrs, arī meitenes pārbaudīja savus spēkus un guva balvas. Apskatījuši visus stendus un nodegustējuši vietējo uzņēmēju produkciju, devāmies mājās.

 

Skolotājas Jeļena Čelbajeva un Rudīte Vaišļa

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0