Audriņu traģēdijas atceres pasākumos godina upuru piemiņu

Publicēts 04.01.2019

4. janvārī Rēzeknes novadā notika tradicionālie piemiņas pasākumi, atceroties 1942. gada traģiskos notikumus, kad nacisti nodedzināja Rēzeknes apriņķa Audriņu sādžu, Ančupānu mežā nonāvēja 215 sādžas iedzīvotājus, kā arī publiski pie Rēzeknes cietuma sienas nošāva 30 Audriņu vīriešus. Vēstures avoti liecina, ka traģisko notikumu iemesls bija nacistu vēlme sodīt Audriņu iedzīvotājus, jo vienā no ciemata mājām tika slēpti no Rēzeknes karagūstekņu nometnes izbēgušie sarkanarmieši.

Piemiņas pasākumi aizsākās pie pieminekļa Audriņos, turpinājās Ančupānu memoriālā un Rēzeknē. Pasākumos  piedalījās gan vietējie iedzīvotāji, gan pārstāvji no Rēzeknes, Ludzas un Rīgas.

Rēzeknes novada domes priekšsēdētāja vietniece Elvīra Pizāne pateicās visiem piemiņas pasākuma dalībniekiem, kuri tur godā savas dzimtās zemes vēstures skarbās lappuses: “Baisie notikumi dzīvos cilvēku atmiņās, kamēr būs dzīvi traģēdijas liecinieku bērni un mazbērni. 1942. gadā tā bija traģēdija, kuras laikā dzīvību zaudēja bezvainīgi civiliedzīvotāji, sievietes un bērni.”

Audriņu pagasta pārvaldes vadītājs Einārs Aleksandrs Bindemanis uzsvēra, ka Audriņu iedzīvotāju pienākums ir atcerēties notikušo traģēdiju:“ Mēs nākam šeit, lai turētu godā audriniešu piemiņu, atdotu godu bojā gājušajiem. Jāatceras, ka visvairāk karos cieš civiliedzīvotāji. Mēs nedrīkstam aizmirst šos notikumus.”

Diānas Seleckas teksts un foto

audriniaudrini11audrini9audrini5audrini4audrini1

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0