“Baltā dziesma” – Feimaņos

Publicēts 18.01.2019

Jau trešo gadu kori un vokālie ansambļi no Rēzeknes novada izglītības iestādēm Feimaņu kultūras namā pulcējās uz pasākumu “Baltā dziesma”. Ziemas noskaņu ar savām dziesmām šogad uzbūra: Feimaņu pamatskolas vokālais ansamblis “Zvārgulīši” (vadītāja Vija Kruste), Maltas vidusskolas struktūrvienības Liepu pamatskolas vokālais ansamblis “Mākonītis” un vokālais trio (vadītāja Ināra Blinova), L. Rancānes Makašānu amatu vidusskolas folkloras kopa “Kūkleite” (vadītāja Marija Andina), Tiskādu vidusskolas 1.-2. klašu vokālais ansamblis (vadītāja Irīna Ščerbakova), Maltas vidusskolas popgrupa (vadītāja Irēna Ivanova), kā arī Maltas vidusskolas 1.-2. klašu un 3.-7. klašu kori (vadītājas Irēna Ivanova, Tatjana Klomāne).

Koncerta laikā tika izdziedātas dažādas Ziemassvētku dziesmas, kā arī dziesmas par balto klusumu, kas sargā, par mirdzošām zvaigznēm, kas izstaro gaismu, tik siltu kā sirds. Dziesmās izskanēja, ka, bērniem klusi dziedot Marijas dziesmu, pasaulē iestājas miers, ka zvani, sveces un zaļa eglīte ir latvieša Ziemassvētku mīļums un prieks.

”Baltās dziesmas” dalībniekus uzrunāja gan pasākuma iniciatore un vadītāja Irēna Ivanova, gan arī kolektīvu vadītāji, vēlot visiem ticību, cerību, mīlestību un sapņu piepildīšanos.

Koncerta noslēgumā dziesmas vārdi aicināja: „Baltus sapņus sapņot, baltus vārdus teikt, baltas domas domāt un iet baltu ceļu”.

Vēlāk dziedātāji varēja cienāties ar sarūpētajiem našķiem un izlocīt kājas jautros deju ritmos.

Liels paldies šī pasākuma iniciatorei un vadītājai Irēnai Ivanovai, īpašs paldies Feimaņu pagasta tautas nama vadītājai Dinai Šmaukstelei par viesmīlīgo uzņemšanu un Aivaram Mežatučam par skaņas un gaismas nodrošinājumu.

 

Anita Rudziša
Izglītības pārvaldes interešu izglītības speciāliste

20190117_120616 L. Rancānes Makašānu amatu vidusskolas folkloras kopa - Kūkleite Maltas vidusskolas popgrupa

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0