Baro spārnotos draugus

Publicēts 02.02.2015

Ziema pie mums atnākusi ar nelielu salu un sniegu. Acis priecē dienas, kad apkārtne tinas sarmas mētelī, un, saulei uzspīdot, šķiet, ka visa pasaule vizuļo. Taču šajā gadalaikā daudzām dzīvām radībām ir grūtības atrast barību. Tāpēc, lai palīdzētu mūsu mazajiem draugiem- putniņiem, Dricānu pirmsskolas izglītības iestādes (PII) vecākās un sagatavošanas grupas bērni nolēma izkarināt putnu barotavas. Bērni jau no mazotnes sākt izprast norises dabā, mācīties atbildību un pienākuma apziņu. Audzēkņi zina arī to, ka, sākot barot putnus, tas ir jādara katru dienu, visu garo ziemu līdz pat pavasarim.

Putnu barotavu uzmeistarot bērniem palīdzēja audzēkņa Riharda Gurija Saveļjeva tētis. Viņš pastāstīja, kādi darba rīki un instrumenti nepieciešami un kā tie pielietojami, lai iegūtu vēlamo rezultātu., Demonstrējot, kā strādāt ar katru instrumentu, viņš izskaidroja, kāda darba drošība jāievēro, darbojoties ar šiem rīkiem. Bērniem saistoša un interesanta bija patstāvīga darbošanās putnu barotavas izveidē.

Barotavas meistarošana bija īsts piedzīvojums un sagādāja bērniem prieku par interesanto nodarbi un pašu veikumu. Nu ikviens zina, ka mūsu bērnudārza teritorijā visi mazie spārnotie draugi barotavā var atrast sev piemērotu barību.

Paldies Riharda Gurija tētim Gurijam Saveļjevam par atsaucību un darbošanos kopā ar bērniem.

Biruta Bikovska
Dricānu pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja

IMG_20150108_100850 IMG_20150108_101055 20150108_095508 20150108_100345

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0