Bērnu transportlīdzekļu parāde Pušā

Publicēts 09.06.2015

Jau trešo gadu pēc kārtas aktīvākie un sportiskāki Pušas pagasta mazie transportlīdzekļu vadītāji pulcējās uz bērnu transportlīdzekļu sezonas atklāšanas pasākumu „Gāzi greidā!”, lai ne tikai iekustinātu savus spēkratus jaunajai braukšanas sezonai, bet arī parādītu citiem, kas jauns ir viņu „garāžās”. Jāatzīst, ka šogad dalībnieku atsaucība bija divtik liela, jo jauno autovadītāju nu mūsu pagastā ir kļuvis vairāk, par ko ir jāpateicas ne tikai stārķim, bet arī vecākiem. Dalībnieki uz parādi bija ieradušies ar daudzveidīgu spēkratu skaitu – velosipēdiem, automašīnām, bērnu ratiņiem, vacāku bērnības trīsriteņiem, kvadriciklu, velokartu un pat poniju!

Parādes ieskaņā dalībniekiem bija jāizveido savs sapņu kuģis, uz kura katrs uzrakstīja savu kvēlāko šīs vasaras sapni un visi kopīgi palaida savus jūras transportlīdzekļus Pušas ezerā ar cerību, ka kāds no šiem sapņiem šovasar arī piepildīsies. Lai pierādītu savu prasmi vadīt transportlīdzekli dalībniekiem bija jāpārved arī krava, proti ar savu transportlīdzekli līdz noteiktai vietai nogādāt pilnu glāzi ar ūdeni, kas daudziem sagādāja grūtības, jo mērķa sasniegšanai traucēja gan smilšainais ceļš, gan neparedzētas transportlīdzekļa ķibeles, gan pašu transportlīdzekļu vadītāju nepaklausīgās rokas. Lai vai kā, bet visiem izdevās mērķi sasniegt un par uzvarētāju kļuva Karīna Butlere. Bērnu prasmi novaldīt savu spēkratu vecāki varēja vērot arī stafetēs, kur dalībniekiem uzdevumu sarežģīja pavisam neierasti pārvietošanās līdzekļi – milzīgas pleznas un kedas, kurās vajadzēja ne tikai izskraidīt konfekšu un kvasa slēptuves, bet arī skriešanas brīdī piepūst balonu, kur svarīga bija ne tikai izveicība, bet arī komandas gars. Daudziem dalībniekiem šis uzdevums sagādāja grūtības, tāpēc bieži vien palīgā nāca vecāki, kuri mazajiem varoņiem palīdzēja sasniegt mērķi „lidojot”. Individuālo meistarību transportlīdzekļu vadīšanā bērni varēja pierādīt braucienā ar velokartu, kur par uzvarētāju kļuva Paula Sanija Ogriņa un Artis Babris. Priecē arī fakts, ka šogad sacensībās piedalījās arī dalībnieki no citiem pagastiem.

Sirsnīgs paldies visiem dalībniekiem, kas piedalījās parādē, vecākiem, kas atbalstīja savus bērnus, biedrībai „Par Stirpu Ģimeni” un visiem tiem, kas lieliski pavadīja laiku kopā ar draugiem un ģimeni! Lai labi ripo un tiksimies nākamgad!

Mārīte Krasnobaja
Pušas tautas nama vadītāja
Autores foto

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0