Bērnu vasaras nometne Dricānos “Eksperiments 24+”

Publicēts 06.07.2017

Vasaras brīvdienās Dricānu vidusskolas brīvprātīgo skolotāju komanda steidza organizēt bērnu vasaras nometni “Eksperiments 24+”, kas norisinājās no 26. līdz 30. jūnijam. Nometnes aktivitātes tika rūpīgi plānotas jau februāra mēnesī, rakstīts un iesniegts projekts par finansējuma piešķiršanu fondā “ABLV Charitable Foundation”.

Šogad nometnes aktivitātes tika mērķtiecīgi saistītas ar ievirzēm kompetenču izglītībā. Nometnes mērķis bija veicināt bērnu interesi izzināt, pētīt, attīstīt zinātkāri, piedāvājot iepazīt pasauli eksperimentējot, vērojot, secinot.

Pārsvarā bērni strādāja ar mājsaimniecībā pieejamiem līdzekļiem un lietām, veica eksperimentus, ko varēs parādīt mājās vecākiem, iesaistīt tajos brāļus un māsas. Praktiski iemācījās izgatavot eko plastilīnu un to izmantot gan dažādu figūru veidošanā, gan kā antistresa bumbiņu. Māmiņas pārsteidza ar pašgatavotu lūpu spīdumu un skropstu tušu. Krāsoja dziju dabīgās krāsvielās – sīpolu mizu, kumelīšu, liepziedu novārījumā, melleņu un aroniju sulā par kodinātājiem izvēloties gurķu marinādi, piena sūkalas, citronskābi. Neaprakstāmu jautrību sagādāja zīmēšana ar kāju, raķešu palaišana, balonu kaujas. Eksperimentēja ar ziediem, kurus piesūcināja ar dažādām pārtikas krāsvielām. Vistas kaulus uzglabāja etiķī visu nedēļu, rezultātā tos varēja locīt un sasiet mezglā. Kur nu bez “degošā ūdens” un “ķiršu kompota bez ogām” un citiem eksperimentiem!

Brīnišķīga gan laika apstākļu, gan saturiskā ziņā izvērtās ekskursijas diena minizoodārzā “Rozītes” un zirgu sētā “Untumi”.

Noslēguma pasākumu apmeklēja bērnu vecāki, brāļi, māsas. Daudzi no viņiem bija pārsteigti par savu atvašu talantiem, atvērtību, māku uzstāties, prezentētprasmi.

Finanšu devēja fonda “ABLV Charitable Fundation” projektu vadītāja Zinta, apciemojot mūs nometnes pēdējā dienā, nometnes vērtējumu  izteica vienā teikumā: “Tik priecīgus bērnus es sen nebiju satikusi!”. Katrs nometnes dalībnieks saņēma arī fonda sarūpētās dāvanas. 

Paldies skolotājiem – entuziastiem Sandrai Saulītei, Ingunai Butkānei, Ivetai Dembovskai, Jānim Ikstenam, Dricānu izglītības – uzņēmējdarbības kontaktpunkta komercdarbības speciālistei Sanitai Zundai, pagasta pārvaldes autovadītājam Arturam Deksnim, skolas pavārītēm un tehniskajiem darbiniekiem.

 

Nometne ir galā, lai dzīvo nometne!

Ināra Orlova,
projekta darba grupas vadītāja

IMG_2264 IMG_2309 IMG_2402 IMG_2506 IMG_2538 IMG_2568 IMG_2579 IMG_2676 IMG_2736 IMG_2812 IMG_2817 IMG_2899 IMG_2938 IMG_2968

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0