Bērzgales folkloras kopa dzied Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā

Publicēts 17.06.2019

Jau tradicionāli vasarā Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā Rīgā Latvijas nacionālais kultūras centrs rīko Novadu dienas ar visas Latvijas folkloras kopu piedalīšanos. Arī Bērzgales folkloras kopas dziedātājas 15. jūnijā devās uz Rīgu, lai dziedātu muzeja Kurzemes sētā. Šeit mūs sagaidīta programmas “Agri guoju sīnu pļaut” vadītāja Dace Tihovska.

Bērzgaliešu sagatavotajā programma tika ietvertas dziesmas un rotaļdejas par siena laiku. Nodziedājušas savu programmu, ar lielu interesi noklausījāmies un noskatījāmies gan Medņevas un “Ilžas” dziedātājus, gan mums svešākos Suitu novada dziedātājus.

Folkloras kopu vadītājiem bija iespēja piedalīties meistarklasē par balss iesildīšanu un sagatavošanos dziedāšanai, ko vadīja Zane Šmite.

Mājupceļā piestājām Kokneses novadā un apmeklējām Likteņdārzu. Apskatījāmies Varakļānu pilsētu un drosmīgākās uzkāpa skatu tornī pie Teiču purva.

Paldies mūsu autobusa šoferim Ivaram un pagasta pārvaldei par atbalstu!

Daila Ekimāne,
Bērzgales kultūras nama vadītāja  

Foto Evita Nedzvecka, dziedātāju arhīvs

IMG_20190615_133503 (1309 x 982) IMG-20190616-WA0005 IMG-20190616-WA0006

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0