Bērzgales kultūras nama līnijdeju grupai „Šiks” – desmit gadi

Publicēts 07.03.2018

Kas tev vislabāk ļauj pacelties pāri ikdienībai? Ceļojums, laba filma, vakars ar draugiem? Bet varbūt… deja? Tieši deja ir tā, kas ļauj mums acumirklī apzināties savu sievišķību, savu kaisli, savu iekšējo prieku!

17. marta vakarpusē savu 10 gadu darbības jubileju svinēs Bērzgales kultūras nama līnijdeju grupa „Šiks”, pulcējot draugus, radus un līnijdeju grupas no citiem pagastiem uz pasākumu “Uzziedi sevī un pavasarī”.

Pirms 10 gadiem uz pirmo līnijdeju nodarbību sanāca pilna zāle dejotgribētāju. Līnijdeju soļus bērzgalietēm ierādīja vadītāja Anita Turlaja. Tā arī aizsākās regulāras nodarbības. Ar lielu entuziasmu tika apgūtas arvien jaunas dejas. Šai laikā gan ir mainījies dejotāju sastāvs, bet visas dejotājas ir radošas un atraktīvas sievietes, kuras, spītējot visām ikdienas negācijām, rutīnai, spēj rast kopīgu prieku dejā. Šo prieku viņas ļoti aizrautīgi dāvā arī skatītājiem .

Katrai dejai tiek piedomāts klāt tērps, aksesuāri. Atbalstu tērpu iegādē sniedz pašvaldība, taču, lielākoties, tos gādā dejotājas pašas.

Darbības laikā grupa ir daudzkārt uzstājusies ne tikai savā kultūras namā, bet viesojusies Rēzeknes novada kultūras namos. Deju draugi rasti arī tālākos novados.

“Šiks”, pateicoties aktīvajai, neatlaidīgajai un prasīgajai vadītājai Anitai Turlajai, spēkus ir izmēģinājis līnijdejotāju olimpiādēs “Rīgas kauss” un Latvijas kantri vesterna deju asociācijas sacensībās, dejojot gan grupā, gan uzstājoties individuāli.

Aktīvi deju olimpiādes apmeklē un gūst labus rezultātus dejotājas Veneranda un Elita.

Jubilejas pasākumā gan jubilāri, gan viesi vienosies kopīgā līnijdeju sadancī. Kopā ar draugiem, skatītājiem tika baudīta lielā jubilejas torte.

Kolektīvs ir atvērts un aicina savā pulkā jaunus dalībniekus.

 

Daila Ekimāne,
Bērzgales kultūras nama vadītāja

Foto no ansambļa arhīva

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0