Bērzgales muzejā tiek restaurētas rakstnieka Antona Rupaiņa mēbeles

Publicēts 19.05.2015

Antona Rupaiņa muzejā Bērzgalē tagad var aplūkot rakstniekam piederējušo rakstāmgaldu, kas restaurēts par Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) piešķirtajiem līdzekļiem. Tas ir pirmais profesionālo restauratoru atjaunotais priekšmets muzeja ekspozīcijā.

Bērzgalē rakstnieka Antona Rupaiņa muzejs pastāv jau 26 gadus. Muzejam dāvinātie priekšmeti ir ar dažādu saglabātības pakāpi. Viens no grūtākajiem uzdevumiem ir šo vēsturisko, unikālo, autentisko lietu saglabāšana.  Ekspozīcijā „Rupaiņa istaba” glabājas 19.gs. beigu un 20. gs. sākuma mēbeles, kuras piederējušas izcilajam rakstniekam: trauku skapis, mazs skapītis, rakstāmgalds (sekreters), pie kura rakstnieks strādāja, dzīvodams Latvijā. Mēbeles iegūtas rakstnieka mājās Bērzgales pagasta „Pūriskos”. Visas minētās senlietas ir ļoti sliktā stāvoklī un šobrīd ir izņemtas no ekspozīcijas.

Ir iecerēts galveno ekspozīciju pārveidot, modernizēt, un jaunajā ekspozīcijā iekļaut kā galvenos elementus – minētās restaurētās mēbeles, tāpēc 2014. gadā Valsts Kultūrkapitāla fondam tika iesniegts projekts mēbeļu restaurēšanai. Projekts tika atbalstīts un rakstāmgalda restaurēšanai piešķirti EUR 3000.00, Bērzgales pagasta pārvaldes līdzfinansējums ir EUR 500.00.

Olga Pekša
Muzeja vadītāja 

Foto Daila Ekimāne

kkf

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0