Bērzgales pamatskolas riteņbraukšanas pulciņam ir jauni velosipēdi

Publicēts 20.11.2015

Bērzgales pamatskola oktobrī Rēzeknes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes izsludinātā konkursa par finansējuma piešķiršanu materiālās bāzes papildināšanai tehniskās jaunrades aktivitātēm iesniedza projektu “Brauc droši!”. Projekts guva atbalstu un finansējumu EUR 550.00. Bērzgales pagasta pārvaldes līdzfinansējums ir EUR 50.00. Par iegūtajiem līdzekļiem ir iegādāti trīs velosipēdi skolas riteņbraukšanas pulciņam.

Bērzgales pamatskolā jau ceturto gadu darbojas riteņbraukšanas pulciņš. Pulciņā aktīvi darbojas 3.-6. klašu skolēni. Pulciņa dalībnieki aktīvi piedalās sacensībās. 2012.\13. mācību gadā, pirmo reizi piedaloties „Jauno satiksmes dalībnieku forumā 2013”, kas notika Rēzeknē, Bērzgales komanda starp Rēzeknes un Viļānu novada komandām ieguva 2. vietu. 2013.\14.mācību gadā Rēzeknē tika izcīnīta 1. vieta un iegūtas tiesības pirmo reizi piedalīties CSDD sacensību „Jauno satiksmes dalībnieku forums 2014” Lielajā Latvijas finālā, kurš notika 2014. gada 6.-7. jūnijā. Tajā par Latvijas labākās jauno velosipēdistu komandas titulu un par dalību Eiropas jauno satiksmes dalībnieku sacensībās spēkiem mērojās 32 Latvijas reģionu labākās komandas. Bērzgales komandai 28. vieta.

2014.\15.m.g. Rēzeknē atkārtoti tika izcīnīta 1. vieta un tiesības otro reizi pārstāvēt Rēzeknes un Viļānu novadu CSDD sacensībās „Jauno satiksmes dalībnieku forums 2015” Lielajā Latvijas finālā. Šoreiz Bērzgales komandai 13. vieta no 32 komandām – labākais rezultāts no Latgales komandām.

Pulciņa vajadzībām nav piemērotu velosipēdu. Ir lietotie velosipēdi, kurus skolai dāvināja Dānijas palīdzības organizācija. Visi esošie velosipēdi ir fiziski un morāli novecojuši, neatbilst tehniskajām prasībām. Skolēni trenējas un sacensībās piedalās uz saviem velosipēdiem.

Projekta ietvaros iegādātie jaunie velosipēdi sekmēs riteņbraukšanas pulciņa darbu, tas tiks organizēts kvalitatīvāk un labāk varēs sagatavoties sacensībām. Bērzgales pagasta pārvalde pulciņa vajadzībām iegādāsies ceļa zīmju komplektu.

 

Oļegs Žukovs
Pulciņa vadītājs

20151119_132453 20151119_132617 20151119_132642

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0