Bērzgales sieviešu vokālais ansamblis “Azarpuče” piedalās II Latvijas sieviešu vokālo ansambļu konkursa finālā Mārupē

Publicēts 14.05.2019

11. maijā Bērzgales pagasta kultūras nama sieviešu vokālā ansambļa “Azarpuče” ceļš veda uz Mārupes kultūras namu, lai piedalītos II Latvijas sieviešu vokālo ansambļu konkursa finālā. Mārupē lielo vokālo ansambļu grupā finālā sacentās 10 vokālie ansambļi. No Latgales bērzgalietes bija vienīgais finālam izvirzītais ansamblis.

Vokālo ansambļu sniegumu vērtēja Latvijas Radio kora mākslinieciskais vadītājs Sigvards Kļava, diriģents Ārijs Šķepasts, komponiste un diriģente Līga Celma-Kursiete, Pierīgas koru virsdiriģents, vairāku koru mākslinieciskais vadītājs Jānis Ozols, Latvijas Nacionālā kultūras centra koru un vokālo ansambļu eksperts Lauris Goss.

Konkurence bija ļoti liela. Katrs ansamblis izpildīja četras dziesmas a cappella. Bērzgalietes žūrijas vērtējumam sniedza latgaliešu tautas dziesmas Guntras Kuzminas – Juknas apdarē. “Azarpuče” kopvērtējumā ieguva 5. vietu. Bet pats lielākais pārsteigums, kas saviļņoja līdz asarām, ir iegūtā žūrijas komisijas specbalva.

Guntra Kuzmina Jukna: “Liels prieks! Tas ir milzīgs sasniegums, un skaists rezultāts, ņemot vērā, ka ansambļi finālā tik tiešām ir spēcīgi”.

Sigita Kuzmina: “Man liels prieks un gandarījums! Paldies par ieguldīto darbu un mirdzošajām acīm!”

Piedalīšanās un uzstāšanās finālā nav tikai konkurss. Tā ir arī sava veida meistarklase, brīnišķīga iespēja dzirdēt un gūt pieredzi, klausoties pārējo dalībnieku sniegumu.

Konkurss noslēdzās ar profesionālās a cappella grupas “Latvian Voices” koncertu.

“Azarpuče” saka lielu paldies talantīgajai vadītājām Sigitai Kuzminai un Guntrai Kuzminai -Juknai par ieguldīto darbu, neatlaidību un pacietību!

Bērzgales kultūras nama vadītāja
Daila Ekimāne

Foto no ansambļa arhīva

IMG-20190511-WA0002 IMG-20190511-WA0003 IMG-20190511-WA0016

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0