Biedrība "Sidrabrasa" rīkoja Mātes dienas pasākumu

18.05.2016

Kultūra

Kad savus pumpurus raisa ķirši, dzeltenās pienenes rāda savu košumu pasaulei un cīruļi nemierīgi lidinoties gaida, kad beidzot sāksies dārza darbi, klāt ir arī Mātes diena. Ir viens vārds ar mūžības skaņu, ir viens nemainīgs svētuma un mīlestības jēdziens. Ir viena uzticība, kas nepieviļ. Māte… Gandrīz kā saule rītausmā, gandrīz kā mēness zvaigznes skaņās, gandrīz kā neapstādināms laika rats ir mīlestība - tā, kas no Mātes nāk.
Labus siltus vārdus ir jāprot pasacīt vienmēr, taču šī diena ir vēl viena iespēja katram pateikties savai mātei par beznosacījuma mīlestību, par pacietību, neatlaidību, par negulētām naktīm, par darba tikumu, par maigām rokām, kuras vienmēr prot samīļot, par padomu, kas jau ielikts šūpulī, par rūpēm, lai bērni laimīgi būtu. Un varbūt arī reize, kad lūgt piedošanu par mūsu steigu un nevaļu, par mūsu neizdarītiem darbiem visā dzīves garumā, par to, ka varbūt pārāk reti esam teikuši pateicības un mīļus vārdus.
Rēzeknes reģiona lauku sieviešu biedrība „ Sidrabrasa” 2016. gada 13. maijā Rēzeknes novada telpās rīkoja Mātes dienai veltītu pasākumu, uz kuru tika aicinātas māmiņas no Rēzeknes un Viļānu novada.
Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs, sveicot klātesošās māmiņas, atzīmēja, ka ne jau tikai maija otrajā svētdienā māmiņas pelnījušas īpašu attieksmi, aicinot ikvienu pateikt paldies savai mātei par dzīvības došanu, rūpēm, atbalstu, par ceļa maizi dzīvei un iespēju vienmēr saņemt atbalstu, padomu.
Katram cilvēkam ir jāpiepilda sava noliktā sūtība un sievietei tā ir jo sevišķi īpaša. Caur sevi sēt pasaulē ziedu -Mīlestību saviem bērniem, vīram, savai mājai, tuvajiem un mīļajiem, -- ar tādām atziņām māmiņas uzrunāja un sveica radošās kopas „ Riekšava” vadītāja, vairāku dzejoļu krājumu autore Ieva Trimalniece.
Mātes mīlestībai nav ne sākuma, ne beigu- arī tad, kad bērns dzīvē izgājis pāri vecāku nama slieksnim, mātes acis to pavada un mātes sirds mana arī tālumā sava bērna sāpes un ciešanas, prieku un laimi. Nav vienkārši izaugušam pateikties par saņemto mīlestību, ir tikai iespējams savu dzīvi vadīt tā, lai mēs savulaik saņemto mīlestību spētu saglabāt un dāvāt tālāk saviem bērniem, mazbērniem un varbūt arī citiem, kam tas ļoti, ļoti noderētu. Par šīm dzīves patiesībām, kā arī par biedrības „Rēzeknes Māmiņu klubs” aktivitātēm stāstīja biedrības vadītāja Olga Strode, aicinot pievienoties klātesošās māmiņas biedrības rindām.
Ar sievietes, mātes patieso būtību saistās maigums, skaistums, trauslums. Protams, arī rūpes par mājām, ģimeni. Mēs katrs savā dzīvē vēlamies satikt cilvēkus, kas mūs saprot un pamatā mēs tos atrodam ģimenē. Tik tiešām, ja tev ir ģimene, tu vari būt laimīgs. Ģimenē mēs piedzīvojam gan skumjas, gan skaistus brīžus. Arī bēdas ir skaistas, ja tev kāds jūt līdzi un tu zini, ka tevi atbalstīs un uzmundrinās. Ja ģimenē valda saskaņa un mīlestība starp vecākiem, bērniem, mēs varam teikt, ka šī ģimene ir laimīga. Par pieredzi skaistas ģimenes veidošanā un uzturēšanā stāstīja Kuzminsku ģimene no Kaunatas pagasta.
Īpaši silti vārdi tika veltīti māmiņām, kuras godam izaudzinājušas kuplu bērnu pulciņu, arī tām, kuras ir uzņēmušās rūpes par bērniem, kuri palikuši bez vecāku aprūpes.
Biedrības „ Sidrabrasa” vadītāja Rita Tērauda, uzrunājot māmiņas, aicināja apstāties un padomāt arī par sevi. Mūsdienu dzīves diktētie noteikumi bieži vien uzliek vēl papildus slodzi sievietes, mātes plecos - ātrums, konkurence, plānošana, ekonomēšana, kontrole, darbs, rēķini un dažreiz pat nesamaksātu rēķinu kaudze. Kā savienot šīs it kā nesavienojamas lietas, kur ņemt spēku un gudrību, lai arī šajā laikā justos jauna, skaista, vesela un laimīga? Un aicināja atcerēties, ka sievietes galvenā Misija ir dot dzīvību, rūpēties, iedvesmot un dalīties ar savu mīlestību.
Pasākuma izskaņā tā dalībnieces tika aicinātas uz RRLSB” Sidrabrasa” un atbalstītāju sarūpētu kafijas galdu ar torti. Radošās darbnīcas, kas guva lielu atsaucību māmiņu vidū, vadīja RRLSB” Sidrabrasa” dalībnieces: Anita Matisane, Aija Kuzminska, Evita Kovaļonoka, Inese Sondore.
Māmiņu dienai veltīto pasākumu kuplināja Kaunatas vidusskolas 2.-4. klašu, 7.-8. klašu tautas deju kolektīvi, vadītāja Alla Silova, J. Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas audzēkņi un pedagogi, Loreta Savicka no Kaunatas pagasta. Svētku noskaņu palīdzēja radīt tautas lietišķās mākslas studija „ Dzīpariņš” (vadītāja Anita Kairiša). Pateicības vārdi kolektīvu vadītājiem, kā arī šī pasākuma atbalstītājiem: Rēzeknes novada pašvaldībai un tās darbiniekiem, Kaunatas pagasta pārvaldei, SIA” Lekon” , SIA” Zaļā sala R”, firmai” Avon cosmetic” , Kaunatas vidusskolas pavārei Žannai Viļumai par garšīgo torti.
Pateicība par sapratni un atbalstu arī Rēzeknes novada pagastu pārvalžu vadītājiem .

RRLSB” Sidrabrasa” vadītāja Rita Tērauda