Čornajā bērni svinēja savus svētkus

Publicēts 09.06.2020

“Lai dzīvo bērni!,” – ar šādu saukli piektdien, 5. jūnijā, Čornajas ciemā atzīmējām Starptautisko bērnu aizsardzības dienu. Pasākums norisinājās birzītē pie daudzdzīvokļu mājām, kur ik dienas pulcējas Čornajas ciema bērni. Liels vai mazs, jauns vai vecs, bet pasākumu apmeklēja un pa logu vēroja un klausījās ikviens. Visus pasākuma dalībniekus sagaidīja divi jautri un aktīvi Smurfi, kuri izklaidēja bērnus visa pasākuma gaitā. Svētki iesākās ar vēl nebijušu braucamrīku demonstrāciju, kur savus braucamrīkus: velosipēdus, divriteņus, elektromobiļus un skrejriteņus bērni bija izdekorējuši speciāli parādei. Pēc parādes Smurfi visus sagaidīja ar bērniem veltītu svētku uzrunu.

“Kā dabūt olu pudelē? Kā izgatavot mīcāmmantiņu? Kā iedurt zīmuļus ūdens maisiņā, lai neiztecētu ūdens? Kā ātri piepūst maisiņu, neizmantojot muti? Kā balts paliek melns un otrādi?” – ar šādiem jautājumiem iesākām svētku otro daļu, kur dažādus eksperimentus un praktiskās zinātnes demonstrējumus bija sagatavojusi Čornajas jauniešu centra “Horizonts” vadītāja Sarmīte Broliša. Visi demonstrētie eksperimenti bija paredzēti veidošanai mājas apstākļos, un eksperimentu nobeigumā bērni uzzināja, kā izgatavo gigantiskos ziepju burbuļus. Pēc nopietnās svētku daļas Smurfi aicināja bērnus zīmēt uz asfalta un attēlot savas sajūtas ar gleznošanas darbarīkiem uz plakātiem. Pēc radošajām nodarbībām aktīvie Smurfi visus aicināja izdejot bērniem zināmo hītu “Baby shark”, pēc kura katrs no pasākuma dalībniekiem saņēmu svētku balonu un pūšamos burbuļus, lai pēc tam piedalītos arī burbuļu pūšanas sacensībās. Svētku noslēgumā bērniem tika piedāvāta individuālā stafete ar sešiem dažādiem posmiem, kur par labākajiem izrādījās: Ņikita Boļšakovs, Maksims Boļšakovs un Endija Marianna Broliša. Liels paldies visiem svētku apmeklētājiem un brīvprātīgajiem jauniešiem par darbu svētku tapšanā!

Čornajas tautas nama vadītāja: Santa Viša-Gaisiņa

Foto: Ērika Kučere, Katja Vincukova

IMG_6816IMG_6823 IMG_6825 IMG_6832 IMG_6836 IMG_6861 IMG_6920 IMG_6949 IMG_6968 IMG_6985 IMG_7027 IMG_7067IMG_6891

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0