Čornajā notika foto orientēšanās

Publicēts 30.10.2019

25.oktobrī Čornajas ciematā norisinājās foto orientēšanās, kur trasē bija jābūt gan ātriem, vērīgiem un attapīgiem. Ciemata kartē bija atzīmēti 26 kontrolpunkti ar pievienotiem foto attēliem, kuri bija jāatrod dabā. Pie pareizi atrastā kontrolpunkta komandai bija jāuztaisa kopbilde. Ātrākie trasē bija tie, kas pareizi izplānoja savu maršutu, bet vērīgākie trasē varēja atrast paslēptās sēnes, par kurām komandai pienācās papildus punkti. Lai veicinātu bērnu un jauniešu izpratni par atkritumu lasīšanu un pareizu šķirošanu, tad komandai par atnestajām plastmasas pudelēm pienācās vēl papildus punkti.

Pirms došanās trasē tika veikti muskuļu iesildošie vingrinājumi draudzīgā lāča pavadījumā. Savukārt pašus mazos ciemata iedzīvotājus lācis izklaidēja ar sportiskām aktivitātēm – spēlējot mini basketbolu, boulingu, bumbiņu mešana mērķī. Par precīzu metienu lācīs cienāja ar konfektēm.

Trasē startēja 4 komandas: Čornajas meitenes, Čornaja, Putni, Adidas. Zelta medaļu godalgoto 1.vietu ieguva komanda Čornaja – kurā startēja Ērika Kučere un Radvils Abajevs (apsteidzot visus ar 32 punktu pārsvaru). Tikai zaudējot par 1 punktu 2.vietā ierindojās komanda Čornajas meitenes – Endija Marianna Broliša un Samanta Daniloviča. 3.vietu ar 26 punktiem ieguva komanda Putni – Kristians Pušņikovs un Raitis Logins. Komandas tika apbalvotas ar diplomiem un saldumiem. Noslēgumā visiem kopā tika kurināts ugunskurs un ceptas desiņas. Bērni atzīst, ka aktīvi pavadītais laiks bija ļoti interesants un lietderīgs.

Teksta autore: Sarmīte Broliša

Foto: Jekaterina Vincukova

corn3 corn1

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0