Daiļrunāšanas konkurss Jaunstrūžānu pamatskolā

Publicēts 25.01.2017

Droši vien lielākā daļa no mums bērnībā ir piedzīvojusi brīdi, kad mamma stāsta vakara pasaciņu vai vienkārši lasa pasaku no grāmatas. Šis mirklis ir kā mazs brīnums, kas aizved klausītāju citā realitātē, liek citādāk uztvert apkārt notiekošo. Pasaka ir dzīves gudrības, pamatvērtību un atziņu avots. Katra pasaka kaut ko māca.

Jaunstrūžānu pamatskolā ir izveidojusies laba tradīcija katra mācību gada otrajā semestrī rīkot daiļrunāšanas konkursu skolēniem no 1. līdz 9. klasei. Daudzus gadus pēc kārtas bērni konkursam gatavoja dzejoļus, taču šogad godpilnā vieta konkursā tika atvēlēta pasakai, un tieši latviešu tautas pasakai.

Šogad konkursam, kas notika 20. janvārī, pieteicās desmit dalībnieki. Viņiem savu izvēlēto pasaku vajadzēja izstāstīt izteiksmīgi un emocionāli. 2. klases skolniece Renāte Anufrijeva bija izvēlējusies pasaku „Rausis”, Uldis Džuļs (2. kl.) stāstīja „Kā balodis mācījās ligzdu taisīt”, bet Markuss Kapacis (2. kl.) iepriecināja klausītājus ar pasaku „Pupa, salms un ogle”. Trīs dalībnieki bija arī no 4. klases – Egita Melne ar pasaku „Mantkārīgā līgava”, Artjoms Jeršovs ar pasaku „Gailītis un vistiņa” un Renārs Rjačevskis ar pasaku „Ozols un beka”. Savukārt 5. klases audzēknis Elgars Razgalis runāja pasaku „Kā vīrs domu domāja”, Arnolds Anufrijevs (5. kl.) – „Vilks un auns”, bet Marika Valda Uļjanova (5. kl.) – „Vēzis un lapsa”. No 6. klases konkursā piedalījās Valērija Makejeva, stāstot Annas Sakses pasaku „Ķirsis”. Jāteic, ka skolēni bija izvēlējušies ne tās īsākās un vieglākās pasakas. Visi centās stāstīt tā, lai klausītājiem būtu interesanti klausīties. Protams, neizpalika satraukums, varbūt šur tur pietrūka tieši teatrālisma, bet visumā bērni bija malači – runāja skaļi, ar labu dikciju, neaizmirsa tekstu.

Žūrijas komisijas dalībniekiem – latviešu valodas un literatūras skolotājai Līgai Augstkalnei, sākumskolas skolotājai Vandai Ķebei un kultūras nama vadītājai Leokādijai Razgalei – bija tiešām grūti izvērtēt, kuriem piešķirt godpilnās vietas. Beigās tomēr žūrija vienojās, ka 1. vieta tiek piešķirta Valērijai MAKEJEVAI, 2. vieta – Artjomam JERŠOVAM, bet 3.vietu dala Egita MELNE un Elgars RAZGALIS. Titulēto vietu ieguvēji tika apbalvoti ar PATEICĪBĀM un saldām konfekšbalvām. Arī visi pārējie konkursa dalībnieki saņēma Pateicību par piedalīšanos un konfektes no lielā groza, kurš bija uzzticēts skolotājai Janīnai Bikovskai. Skatītāju simpātijas balva tika pasniegta Valērijai Makejevai.

Sirsnīgs paldies visiem konkursa dalībniekiem un organizatoriem par burvīgo mirkli, ko pavadījām Pasaku Zemē!

Leokādija Razgale,
Autores foto

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0