Dainis Rutulis no Gaigalavas iegūst “Ekselentā smīdinātāja” titulu

Publicēts 15.04.2014

Smieklu dienā – 2014. gada 1. aprīlī, Rīgas Latviešu biedrības namā, sagriezās Anekdošu virpulis – anekdošu konkurss bērniem un jauniešiem, kurā Ziemeļlatgales novadu pārstāvēja četri skolēni no Rēzeknes novada. Katram fināla dalībniekam, ievērojot konkursa vērtēšanas kritērijus, tiek piešķirti  Mazā, Lielā, Dižā vai Ekselentā smīdinātāja nosaukumi. 

Konkursā piedalījās 49 bērni un jaunieši no 8 līdz 18 gadu vecumam, kuri interesējas par tautas mutvārdu daiļradi un paši ir aktīvi anekdošu stāstītāji dažādās ikdienas vai svētku situācijās. Skolēni var būt folkloras kopu dalībnieki, kuri folkloru apgūst skolā, interešu izglītības pulciņos. 1.- 6. klašu grupā bija 36 dalībnieki, bet 7.- 12. klašu vecuma grupā bija tikai 13 dalībnieki.

Anekdošu konkursā piedalījās trīs skolnieces no Rikavas pamatskolas, kas darbojas folkloras kopā “Mozō Rykova” (vad. skolotāja Iveta Dimzule).  9. klases skolniece Līga Indriksone ieguva titulu „Mazā smīdinātāja”, bet „Lielās smīdinātājas” tituls tika piešķirts 9. klases skolniecēm Viktorijai  Kukarelei un Sņežanai  Kurenkovai.  Augstāko vērtējumu no žūrijas izpelnījās Gaigalavas pamatskolas 6. klases skolnieks Dainis Rutulis, kas darbojas skolas folkloras kopā „Purineņš”. Kopas vadītāja Rasma Igaune un pats Dainis priecājās par „Ekselentā smīdinātāja” titulu.

Kā konkursa beigās izrādījās, esot izstāstītas 532 anekdotes, kuras neatkārtojās. Aicinām arī citus bērnus un jauniešus turpināt stāstīšanas tradīciju atjaunošanu, līdzdarbojoties mutvārdu tradīcijā. Veidosim pozitīva humora izjūtas un anekdošu stāstīšanas iemaņas mūsu jauniešu vidū!

Rasma  Igaune

Ziemeļlatgales novada bērnu un jauniešu folkloras kopu koordinatore

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0