Dižais Neptūns, volejbols un zivju zupa jeb Pagasta svētki Strūžānos

Publicēts 17.07.2017

Kas visvairāk piesaista vasarā? Kārtīgs siltums, svaigas ogas tieši no krūma un, protams, ūdeņu vilinājums. Ar siltumu šogad vasara lepoties nevar, taču tas netraucē sarīkot jaukus svētkus, kuros, iesaistoties dažādās aktivitātēs, sasildāmies fiziski un gūstam emocionālu gandarījumu. Tādās vasarīgās noskaņās ļaudis sanāca kopā Strūžānos, lai pie dabas, ezera pludmalē, izbaudītu Pagasta svētkus par spīti uzmācīgajam lietum.

Svētki tika atklāti ar bērnu ratiņu un citu transportlīdzekļu parādi. Lai gan gājienā no kultūras nama līdz ezera pludmalei savus transportlīdzekļus nodemonstrēja tikai seši dalībnieki, taču viņu izdoma un pielietotais noformējums bija bagātīgi, tā priecējot pārējos pasākuma dalībniekus un ciemiņus. Bija ieradies ritenis Džentelmenis (autore Valērija Makejeva), Jūraszirdziņu vilkta kariete ar visu Princesi iekšā (autore Kristīne Plešanova), jahta „Timurs” ar kapteini tajā (autore Nataļja Kurmeļova), pīlītes Pēkšķes ratiņi (autore Anžela Bazule), divi jautri matroži uz velosipēdiem (autore Olga Filatova) un nepārspējamais Hipiju autobusiņš (komandas darbs – Velga, Evelīna un Kaspars Sarmuļi, Guna un Edgars Dekšņi, Tatjana Gruznova). Visi parādes dalībnieki saņēma nelielas piemiņas balvas. Milzīgs paldies visiem parādes dalībniekiem par fantāzijas lidojumu un ieguldīto darbu!

Ezera pludmalē visus klātesošos uzrunāja Ūdens akadēmijas pasniedzējas — Zaļā un Violetā. Pasākuma laikā notika dažādas interesantas jokpilnas sacensības gan bērniem, gan pieaugušajiem. Nāriņas priecēja skatītājus ar jestriem deju priekšnesumiem. Pāri ezeram ciemos atbrauca arī dižais Neptūns. Viņš apsveica strūžāniešus un ciemiņus Pagasta svētkos, pats piedalījās dažādās aktivitātēs un pēc tam vēl izvizināja drosmīgākos savā laivā. Krastmalā skanēja mūzika, un, par spīti ik pa laikam uznākušajam lietum, cilvēki jutās priecīgi un gandarīti. Pasākuma noslēgumā visi tika aicināti pie lielā zivju zupas katla.

Paralēli norisinājās Strūžānu pludmales volejbola svētki. Laukumā pie skolas sporta zāles spēkiem mērojās septiņas komandas. Galvenajam tiesnesim Andrim Putrānam bija darba pilnas rokas, kamēr vairāku stundu garumā norisinājās sacensības. 1. vietu izcīnīja Strūžānu komanda „AKK”, arī otrā vieta pašmāju komandai „Ķerzači”. Trešo vietu godam nopelnīja komanda no Rikavas.

Paldies visiem, kuri nenobijās no lietainā laika un bija kopā Pagasta svētkos. Paldies Stružānu pagasta pārvaldei par materiālo atbalstu un ikvienam brīvprātīgajam palīgam svētku norises laikā. Cerams, ka svētki deva pozitīvu enerģijas lādiņu un prieku par siltu kopābūšanu. Uz tikšanos nākamgad jūlijā pirmajā sestdienā, kas ilgtermiņā tiek pasludināta par Stružānu Pagasta svētku dienu!

Leokādija Razgale

Kristiānas Ķebes foto

IMG_0219 IMG_0221 IMG_0223 IMG_0225 IMG_0261 IMG_0274 IMG_0295 IMG_0308 IMG_0320 IMG_0328 IMG_0356 IMG_0365 IMG_0377 IMG_0387 IMG_0401 IMG_0421IMG_0229

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0